Вінницькі комунальники продаватимуть своє майно через нову систему публічних аукціонів ProZorro.Продажі

Вінниця стала третім містом в Україні, де комунальні підприємства можуть реалізовувати власне майно через нову систему “ProZorro.Продажі” для того, аби збільшити надходження коштів до власних бюджетів та міста загалом.

Декларацію про приєднання до Меморандуму та пілотного проекту ProZorro.Продажі підписав вінницький міський голова Сергій Моргунов та керівник проектного офісу ProZorro Олексій Соболєв сьогодні, 25 липня. Цей Меморандум стосується співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об’єктів державної власності, майна державних підприємств та господарських  товариств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також об’єктів малої приватизації.

ProZorrо.Продажі – спільний проект Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Transparency International Україна, створений для швидкої та ефективної реалізації державного та комунального майна, а також запобіганню корупції завдяки централізації даних, громадському контролю та розширенню кола покупців.  Проект з’явився восени минулого року, та вже став одним із кращих антикорупційних стартапів ствіту, отримавши перемогу у фіналі конкурсу CitiT4IChallenge.

Окрім Вінниці, на сьогоднішній день лише два органи місцевого самоврядування приєдналися до цього проекту: Донецька цивільна військова адміністрація і місто Маріуполь.

Як розповів Сергій Моргунов, у Вінниці активно користуються майданчиками публічних закупівель, що дозворляє економити у бюджеті мільйони гривень.

  • Ми вже другий рік працюємо у системі електронних закупівель ProZorro і на сьогодні, якщо говорити про Вінницьку міську раду, лише за півроку 2017 року ми вже зекономили 96 мільйонів гривень, а це досить значний результат. Минулого року, коли ми лише розпочали, було зекономлено 44 мільйони гривень. А це фактично гроші, необхідні на одну реанімацію, яку ми відкрили у березні у лікарні  №1. Тому ця система досить позитивна.  Система ProZorro. Продажі – це прозорий крок до реалізації майна як рухомого, так і нерухомого і ми зможемо розширити коло покупців.

Міський голова розповів про приклади, що коли комунальне підприємство чи департамент хочуть продати, наприклад, непридатний до використання автомобіль, то, як правило, на нього не знаходиться покупець і річ просто списується. Таким чином втрачаються кошти. Система ProZorro.Продажі надасть більше можливостей наповнення бюджетів комунальних установ і сприятиме ефективнішому використанню майна. Сергій Моргунов також висловив сподівання, що цей проект матиме позитивний вплив на Вінницю.

  • В липні нарозгляд Верховної Ради України подано проект закону, за яким мала приватизація має проходити через ProZorro.Продажі, – продовжує міський голова. – Є велика надія на ефективність роботи саме в цій сфері і думаю, що аукціон з продажу вільних земельних ділянок ми будемо проводити теж таким чином. Сьогодні підписуємо відповідний Меморандум та приєднуємося до проекту.

У конферен-залі міської ради були присутніми керівники всіх комунальних установ, а також директори депаратментів, для яких керівники проекту детально розповіли про процес торгів у системі та переваги.

  • Система ProZorro.Закупівлі дуже успішний проект, який вже зекономив державі майже 22 мільярди гривень і ми сподіваємося повторити цей успіх, однак не для економії коштів, а навпаки для їх генерації, – розповів Олексій Соболєв. – Приєднання до проекту ProZorro.Продажі поки що добровільна.

За вісім місяців роботи проекту вдалося реалізувати майна та заробити для держави понад 1,6 мільярдів гривень. Лише у червні загальний дохід від реалізації держмайна за місяць склав 480 мільйони гривень.

  • Найбільша конкуренція на наших аукціонах за автомобілі: лише минулого тижня у нас на один аукціон було 39 учасників і початкова ціна зросла у два рази. Найдорожчий наш лот ми продали за 240 мільйонів гривень – це Дельта Банк. Зараз виставлений на продаж найбільший торговий центр в країні – київський ТРЦ “Республіка” – за два мільярди гривень. Були навіть випадки зростання ціни у 22 рази, – продовжує Олексій Соболєв.

Серед переваг системи керівник проектного офісу ProZorro назвав повну прозорість процесу аукціону, безкоштовну участь для державних підприємств, можливість згенерувати додаткові кошти для місцевих бюджетів, публічний модуль аналітики, що дозволяє ефективно моніторити процес продажу майна та ринкові умови при продажі комунального майна, що забезпечують захист від монополізації та більше зростання ціни.

Реалізовувати активи допомагають електроні торгівельні майданчики, яких у системі наразі 39. Вони ж шукають клієнтів та консультують протягом усіх торгів: від заведення у систему до купівлі та оформлення документації по товару. До речі, на  ProZorrо.Продажі можна знайти техніку, автомобілі, нерухомість та права вимог за позиками на мільярди гривень. А доступ до аукціонів мають всі бажаючі для того, щоб забезпечити максимальну прозорість процесу.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору