× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницькі історики досліджуватимуть “Місця пам’яті Української революції”

З нагоди 100-річчя подій Української революції на Віннииччині започатковують проект, що буде спрямований на дослідження місць та подій 1917-1921 років.

Як повідомляється на сайті облдержадміністрації, проект називається “Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років” і він є всеукраїнським. Поштовхом до його реалізації стало розпорядження Віце-прем’єра Павла Розенка. Відповідно до цього розпорядження очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій видав розпорядження № 896 “Про обласну науково-редакційну групу  з підготовки матеріалів до Всеукраїнського науково-просвітницького, історико-краєзнавчого проекту «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років”.

Вчора, 13 лютого, відбулось перше засідання науково-редакційної групи.

– Завдання науково-редакційної групи полягає в проведенні науково-пошукових робіт, спрямованих на дослідження на території Вінницької області перебігу подій революції, вивчення доль її учасників та виявлення і фіксація місць пам’яті Української революції 1917-1921 років, – розповів Олександр Крученюк, заступник голови ОДА та керівник науково-редакційної групи.  

Читайте також: У Вінниці почали відзначати століття Української революції. ФОТОРЕПОРТАЖ

Також проект передбачає підготовку та видання наукових та науково-популярних видань, що дозволять дізнатись більше про події Української революції на Вінниччині.

Загалом, під час засідання науково-реадкційної групи її учасники обговорили формат роботи та запланували наступне засідання на другий квартал 2018 року.

Ініціатори проекту з Інституту національної пам’яті започатковують створення інтерактивної карти з місцями революційних подій 100-річної давнини. Наразі доступна пілотна версія карти, що охоплює Київ.  

Позначки на карті відображають конкретні часові проміжки:

  • жовтий – період Української Центральної Ради (березень 1917 р. ‒ 29 квітня 1918 р.);
  • помаранчевий ‒ період Української Держави Павла Скоропадського (30 квітня 1918 р. ‒ 14 грудня 1918 р.);
  • блакитний ‒ період Директорії Української Народної Республіки (15 грудня 1918 р. ‒ 1921 р.).

Подібна карта має невдовзі з’явитись і на сайті Вінницької ОДА.

Фото: vin.gov.ua, https://porokhivnytsya.com.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору