Вінницькі гімнастки збирають кошти, щоб вперше поїхати на Чемпіонат світу

Чемпіонат світу з естетичної гімнастики відбудеться вже у липні цього року в Будапешті, але у вінницької команди не вистачає коштів на поїздку, тому зараз дівчата шукають спонсорів та небайдужих вінничан, які зможуть підтримати їх фінансово.

Для того, аби вінничанки із команди «Темп» вперше змогли потрапити на Чемпіонат світу потрібно ще 60 000 гривень. Це кошти на проживання, дорогу та організаційні внески у Федерацію естетичної групової гімнастики.

У основному складі команди вісім дівчаток і одна запасна, а також дві тренерки – Світлана та Антоніна Єгорови. Світлана – головна тренерка команди, яка «виховала» дівчат із трирічного віку та займається командою майже 13 років, а Антоніна виступає хореографкою та відповідає за артистичність і танцювальність, що грає велику роль саме у цьому виді спорту.

 – Естетична гімнастика – це груповий вид спорту для дівчат та жінок (в деяких країнах є і чоловічі команди), в якому поєднані танець та гімнастичні рухи. Головною відмінністю є наявність аспекту здоров’я – дві половини тіла: права та ліва, мають працювати однаково, симетрично у позах, обертах та стрибках.

Тут не вимагається від спортсменок робити надскладні та шкідливі для хребта рухи, а цінується синхронність, грація та перетікання у рухах, артистисність,а також сила та згуртованість всередині команди. Особлива увага приділяється диханню, яке позитивно впливає на спортсменок та на якість рухів вцілому, – розповіла Vежі Антоніна, яка і опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці повідомлення про пошук спонсорів.

Гімнастки із команди «Темп» тренуються чотири рази на тиждень по дві години та інтенсивно готуються до чемпіонату. Сьогодні до них на тренування має приїхати тренерка із Харкова, нещодавно приїздила головна тренерка української збірної – Ірина Гутник. Окрім вінничанок на чемпіонат також поїдуть гімнастки із Запоріжжя, Харкова і Дніпра.

Незважаючи, що державне фінансування на федерацію є, цих сум не вистачає командам для того, щоб достойно представити країну.

– Воно настільки мізерне, що навіть не покриває вартості костюмів і так у всіх видах спорту, – уточнює тренерка.

Якщо говорити про костюми, то на Чемпіонат учасниці мають підготувати два номери, відповідно – два костюми.

– У дорослих команд є два види композицій: довга програма – 2.30 хв., де тематика вільна ( у нашому випадку – це образ жінок-гарпій) та коротка програма – 1.30 хв., де тематика для всіх однакова, у цьому році – це стиль танго.

Допомогти вінницьким гімнасткам, які отримали можливість вперше поїхати на Чемпіонат світу можна надіславши кошти на карту головної тренерки команди Єгорової Світлани (номер карти 4149 4378 4788 5215).

Фото надані Антоніною Єгоровою 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору