Вінницькі еко-парковки без трави: на нових зелень «ще не виросла», а на старих – «вже» не росте. ФОТО

Уже минуло півтора місяці відтоді, як почали облаштовувати шість еко-парковок по вулиці 600-річчя. Однак, вони і досі не поросли травою.

У спеціальних лунках із землею мала б рости трава, стійка навіть до автомобільних коліс.  Як пояснив Vежі заступник директора «Вінницязеленбуду» Володимир Залецький, висадкою зелені займалася фірма, що облаштовувала парковки. Однак за телефоном директора компанії-підрядника Леоніда Коляденко відмовилися коментувати ситуацію:

  • Я по телефону не можу давати ніяких пояснень. Для цього є міська рада – звертайтеся до них, – сказав чоловік.

У Вінниці на 600-річчя облаштовують перші «зелені парковки». ФОТО

Нагадаємо, що приватне підприємство «Велес+» мало зробити еко-парковку за 1 133 956, 97 гривень. У цю суму, згідно з умовами тендеру, входить посів газону. За орієнтовним графіком це мали зробити ще до 11 червня, але строки виконання були зміщені. Хоча  в тендері прописано, що всі роботи мають бути виконані до 31 грудня 2017 року, відповідно до орієнтовного графіку.

Як пояснив директор департаменту комунального господарства та благоустрою міськради Володимир Ніценко, трава ще не проросла тому що її тільки нещодавно висадили.

  • Садили минулого тижня і ще на цьому досаджували. Завозили землю, вирівнювали. Трава висаджена спеціальна, стійка до паркування на ній автомобілів. За досвідом як росте газон, то десь через місяць має бути. Усе залежить від погодних умов – чим більше буде дощів, тим швидше проросте, хоча ми її поливаємо. З наступного року там вона буятиме.

Крім того, у Вінниці схожа ідея еко-парковки раніше була втілена по вулиці Київській, біля Діагностичного центру. І, як запевнив пан Ніценко, там трава росте. Однак, як побачила Vежа, нині це «росте» виглядає негусто.

На деяких ділянках “зеленої” парковки ситуація дещо краща. Хоча загалом газон виглядає неохайним поруч  із розквітлими клумбами.

Фото Андрія Завертаного та автора

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією