Вінницькі дракони, грузинські танці та польський Kwartyrnick: як місто відзначить День Європи

Ювілейний – десятий – День Європи у Вінниці відзначатимуть два дні з китайською яскравістю, грузинським темпераментом та польським затишком. 19 та 20 травня свято охопить не лише центр міста, а й річку Південний Буг та Центральний міський парк.

Так, 19 травня вперше в Україні у Вінниці стартують змагання з екзотичного виду спорту, родом з Китаю – драгонбот. Спортсмени на величезних 20-місних каное, прикрашених головою дракона, пропливуть вздовж набережної Рошен, де о 12:00 стартує урочисте відкриття турніру.

Основні заходи розпочнуться 20 травня, у суботу, о 14:00. Проте, автомобілістам варто бути обачними – за дві години до початку святкувань рух центром міста буде перекрито. Загалом, святкування триватиме на п’яти майданчиках міста: Майдан Незалежності, Європейська площа, Майдан Небесної Сотні, вулиця Соборна та центральний міський парк.

Урочисте відкриття святкувань за участю іноземних делегацій (в тому числі – з Нідерландів,на чолі з Послом Королівства Нідерландів) відбудеться о 14:00 на Майдані Незалежності перед мерією. Після офіційних промов, на сцені виступить два симфонічних оркестри – Вінницької обласної філармонії та гості з Харкова. А закривати цю сцену буде виступ державного ансамблю танцю із грузинського міста Батумі.

На День Європи центр Вінниці перекриють на 8 годин, а по Бугу плаватимуть дракони

Коли шум концерту стихне, День Європи перетвориться у проект “Ніч Європи”, у рамках якого відбудеться показ вистави театру тіней, а згодом – нічні екскурсії музеями міста. Для любителів кіно стартує нічний показ фільмів у кінотеатрі “Родина”.

На Майдані Небесної Сотні за багаточисельними проханнями вінничан покажуть обрані уривки із рок-опериІсус Христос – суперзірка”, прем’єра якої українською мовою відбувалася на День народження рок-н-ролу.

На Європейській площі із 14:30 триватиме лицарський фестиваль “Орден сонця”, на Соборній – традиційно будуть живі скульптури та живі фонтани, а також триватиме фестиваль вуличної їжі.

На стадіоні Центрального міського парку буде по-спортивному гаряче та видовищно – спочатку тут розгорнеться турнір із американського футболу, далі – перший в Україні турнір із бар’єрного бігу.

На майдані Водограю Центрального парку відбудеться фестиваль вуличних музикантів, який завершить виступ спеціального гостя із Польщі – гурту Kwartyrnick.

А трохи далі, на сцені Літнього театру о 19:00 українські артисти – Антін Мухарський, Анатолій Гнатюк та інші презентують театралізовану комедію “Здрастуйте, я ваша тітонька!”.

Детальну програму Дня Європи у Вінниці дивіться в афіші

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору