Вінницькі депутати звернуться до Гройсмана через публікацію на сайті анекдотів і прогнозу погоди

Під час сьогоднішньої сесії обласної ради депутати вирішили направити звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо методики встановлення цін на газ. 

Причиною занепокоєння депутатів став матеріал на ресурсі “Ukr.Media”, де повідомлялось ніби Уряд має намір підняти ціну на газ “десь до 9000 гривень”.

У зверненні депутатів вказано, що “в даний час ціна на газ для населення становить 4942 гривні за одну тисячу кубометрів, а з урахуванням поадтку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, – 6958 гривень за одну тисячу кубометрів. Очікуване подорожчання буде, приблизно, у 1,8 рази”.

У зверненні також зазначено, що у січні 2018 року на Пленарному засіданні сесії Верховної Ради України міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що для забезпечення населення газом вже не потрібен імортер з-за кордону .

– Якщо для потреб населення України з 2018 року має використовуватися газ власного видобутку, то чому для формування ціни на газ для населення має бути використана ціна на газовому хабі Німеччини та вартість незрозумілого транспортування? Чи не правильнішим та логічнішим з точки зору економіки було би сформувати таку ціну на основі собівартості видобування газу в Україні? – запитують депутати Вінницької облради.

Вони ж пропонують терміново внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 року №187 в частині непрозорості методики встановлення ціни на газ на основі ціни на німецькому газовому хабі та розробити методику встановлення ціни на газ на основі собівартості власного українського газу.

Зазначимо, що на ресурсі “UkrMedia” (на який посилаються депутати облради) вказано місце реєстрації Сейшельські острови. Жодної інформації про журналістів, редакторів та інших співробитників “видання” на ресурсі немає. Загалом сайт публікує інформацію розважального характеру, а заголовки останніх кількох новин з ресурсу виглядають так: “9 причин, за якими варто наносити алое вера на ваше обличчя, шкіру і волосся + 10 рецептів”, “11 способів перестати все ускладнювати, а просто жити”, “Як варити кукурудзу – соковиту та ніжну!”, “Білка так хотіла пити, що випросила в туристів пляшку води!” та подібне. Окрім того сайт спеціалізується на публікації прогнозів погоди та анекдотів.

Так виглядає головна сторінка сайту, який стурбував депутатів Вінницької обласної ради: 

Нагадаємо, що крім іншого обласні депутати сьогодні на два мільйони поповнили власні депутатські фонди, а також намагалися звільнити з посади очільника “Вінницяоблводоканалу” за те, що той купував алкоголь у робочий час.

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору