× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницькі депутати виділили два мільйони на порятунок Башти та Мурів

Сьогодні, 24 березня під час сесії вінницької міської ради депутати одноголосно підтримали виділення з міського бюджету 2 мільйони гривень на реконструкцію історичного комплексу Башта та Мури.

Нагадаємо, що комплекс оборонних і монастирських споруд XVII століття ”Вінницькі Мури” наразі перебуває в аварійному стані. За оцінками фахівців, аби врятувати Мури від руйнування, потрібно близько 5 мільйонів гривень. Оскільки це є державна пам’ятка, а земля – комунальна – то фінансування реставрації споруд має відбуватися у співвідношенні 50/50, де інша частина коштів має надходити із обласного бюджету.

Хто врятує мури? Історична пам’ятка – у заручниках «компромісу» держави і церкви

Раніше Вінницька обласна рада своїм рішенням виділила понад два мільйони гривень власного внеску на реконструкцію історичної памятки. Сьогодні аналогічну суму рішенням депутатів ВМР було виділено з міського бюджету Вінниці.

Історичний комплекс “Вінницькі Мури та Башта” складається  з будівель та стін єзуїтського монастиря, єзуїтського костелу, колегіуму та конвікту (гуртожитки), а також домініканського монастиря і домініканського костелу. Будівлі були оточені потужними кріпосними стінами з контрфорсами, бійницями і бойовими вежами. Мури були зведені у XVII столітті монахами-єзуїтами, ставши головною оборонною спорудою міста. Пізніше поруч були прибудовані домініканський монастир з костелом. Знаходиться пам’ятка на розі вулиць Вінницькі Мури – Монастирська.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору