Вінницька письменниця стала лауреаткою національної премії за роман “Загублений між війнами”

Серед десяти лауреатів конкурсу «Українська революція 1917-1921 років»  є письменниця з Вінниці Наталка Доляк, якій присуджено друге місце у номінації «Проза». Вінничанку відзначили за її роман «Загублений між війнами», опублікований у 2014 році.

19 лютого, визначено лауреатів літературного конкурсу серед українських авторів та авторок «Українська революція 1917-1921 років», запровадженого з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників.

Як повідомляється на сайті Міністерства культури України, лауреатів визначали у шести номінаціях: поезія, проза, драматургія, літературознавство, переклад українських творів іншими мовами або збірки перекладів творів зарубіжних авторів українською мовою та публіцистика.

За роман «Загублений між війнами» Наталка Доляк вже отримала дві нагороди: у 2016 літературну премію імені Василя Симоненка, а 2017 році стала переможницею  Всеукраїнської літературної премії ім. М.Коцюбинського.

Роман «Загублений між війнами» – це історія життя людини на тлі буремних років кінця ХІХ ст. і аж до німецької окупації Києва під час Другої світової війни. Роман описує життєвий шлях Юрія Будяка (справжнє прізвище – Покос),  – талановитого українського поета і прозаїка, члена Української Центральної Ради. Він був матросом і чабаном, вчителем  в українському селі, одним із найвпливовіших діячів новітньої української культури, брав участь у створенні УНР, пройшов крізь сталінські табори. Йому випало мандрувати Францією, Італією, Туреччиною, Сингапуром, воювати в Південній Африці на боці повсталих бурів, де під час військових сутичок він врятував самого Вінстона Черчілля, за що був нагороджений можливістю навчатися в Оксфорді.

Церемонія нагородження переможців відбудеться 28 лютого Музеї Української революції у Києві.

Фото: KNIGIng

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору