Вінницька поліція офіційно дозволила протидіяти журналістам. ДОКУМЕНТ

Вінницька поліція не вбачає жодних порушень в діях знімальної групи програми “Ревізор” під час скандального інциденту, що трапився 12 червня у Вінниці в кафе “Пиріжкова”.

Нагадаємо, що понад місяць тому журналісти “Нового каналу” прибули до Вінниці, аби здійснити перевірку кафе “Пиріжкова”, що на вулиці Соборній. Під час зйомки програми, працівники служби безпеки “Нового каналу”, а також деякі члени знімальної групи, всупереч Конституції, забороняли громадянам – відвідувачам кафе та перехожим – знімати їх на мобільні телефони.

“Ревізор” у Вінниці: перевірили “Пиріжкову” і… погрожували журналістам. ФОТО, ВІДЕО

Фізично протидіяти зйомці один з членів знімальної групи спробував і головному редактору Vежі Андрію Качору. На відео, розповсюдженому національними медіа, видно, що чоловік, котрий не представляється, затуляє руками телефон, стверджуючи, що в кафе заборонена зйомка.

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір.

Конституція України, ст. 34

На зауваження журналіста, що дії чоловіка порушують Конституцію України, Цивільний кодекс та підпадають під дію 171-ої статті Кримінального кодексу, чоловік не реагував і продовжив протиправні дії. Пізніше, коли камера була вимкнута, співробітник “Нового каналу” погрожував журналісту та всім присутнім, котрі продовжували зйомку, фізичною розправою. Після цього редактором Vежі на місце події була викликана поліція, слідчо-оперативна група та складено заяву про злочин.

Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів –

карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Кримінальний кодекс України, ст. 171

Однак слідчі вінницької поліції, порушивши терміни розгляду заяви, так і не виявили у відеодоказах жодних ознак протиправних дій гостей з Києва. Протиправну заборону зйомки журналістами, що є кримінальним злочином, вінницькі поліціянти назвали “непорозумінням”. У висновку “копів” ідеться, що “вивчивши обґрунтовано та всебічно матеріали звернення… було зроблено висновок в даному випадку про відсутність ознак кримінально правопорушення”.

У документі  також зазначається, що “обставин, які б вказували на наявність фактів неправомірних дій членів знімальної групи “Ревізор” не виявлено”. Поліцейський висновок на руки Андрію Качору видано лише 18 липня за підписом заступника начальника Вінницького міського відділу поліції, майора Синявського С.О.

Майор Сергій Синявський, фото vlasno.info

 • Даний висновок поліції ще раз підкреслює, що реформа МВС в Україні відбулася лише косметично, вона не змінила системного підходу правоохоронців “заминати” подібні “незручні” справи. Це демонстрація повної зневаги до закону та очевидних фактів, які зафіксовані та оприлюднені на відео. Таке ігнорування поліцією своїх функцій – захищати права громадян – ще раз змушує задуматися про питання самооборони громадян, права на вільне володіння зброєю, аби людина могла сама себе захистити, з огляду на те, що поліція – бездіє та заохочує своєю бездіяльністю подальші злочини, – прокоментував висновок “копів” Андрій Качор.

Окрім того редактор Vежі зазначив, що звертатиметься до прокуратури та поліцейського Омбудсмена з метою притягнення до відповідальності поліцейських, які, фактично, проігнорували заяву про злочин, назвавши його “непорозумінням”.

Редакція Vежі вважає таке рішення вінницьких слідчих неправомірним та абсурдним, що відсилає ситуацію у Вінниці з правами людини та журналістів зокрема до часів режиму Януковича. Саме тоді розмах перешкоджання законній журналістській діяльності в Україні набув загрозливих масштабів, а починалося все саме з подібних, ніби не надто значних, інцидентів.

Безкарність злочинців у кожному такому випадку породжує ще більший наступ на свободу слова та збору інформації, гарантовану кожному громадянину Конституцією.

 

Ми переконані, що подібні дії вінницьких поліцейських демонструють громадянам нездатність правоохоронної системи захистити права громадян, а також дискредитують реформовану поліцію як інституцію, сприяють втраті поваги та довіри до поліції з боку народу.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
 • greenman12

  Вежа, як же це низько!!!!
  пропіаритись хотіли, засвітитись на новому каналі)
  думаєте вас позвуть в страсті за ревізором?)))
  Впевнений, що саме ця ціль і переслідувалась))
  але після заяви в поліцію ви перекреслили цю можливість)

  побачили камеру нового каналу і бігом робити скандал)) Шановні, робіть свою роботу та не заважайте при цьому робити свою роботу колегам! адже це дуже низько і не професійно

  • Den

   Наразі пропіарилась на цьому скандалі лише “Пиріжкова”, мабуть тому що в інщі заклади “Ревізор” не пустили.

   P.S. тримайте ще дужок )))))))))))))))))))

   • greenman12

    звичайно, лише “Пиріжкова”
    “Ревізор” уже напевно не раз попадався на таких хитрих піарщиків) не поведеться на таку провокацію)))
    Всю цю ситуацію можна назвати так – “Історія про те, як місцева жовта преса з всеукраїнською жовтою пресою сварились”
    Навіть не уявляєте, як смішно це виглядає в очах звичайних читачів. Навкруги є справді важливі новини, які потрібно висвітлювати, а не бігти в кадр, як тільки побачили лого відомого каналу і робити скандал)))

    допоможу Вам розібратись, що ж значить ця “загадкова” дужка
    Це скорочення від відомого всім смайлу посмішки 🙂
    Я так розумію, що слово “смайл” Вас теж може збентежити, тому пояснення, що це таке є тут https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BB

    P.S. Розумієте, читати всю цю історію без посмішки неможливо)))

    Такі гарні бувають статті на Вежі: корисна, вчасна і цікава інформація)
    Але за такі от моменти, соромно за рідне місто((((
    ОООО….. дужка в іншу сторону – це засмучення, скорочення відомого смайлу 🙁
    Слово смайл Ви вже напевно знаєте)) Гарного Вам дня)))))

    • Andriy Kachor

     Нешановний анонім, вкажете хоча б на один факт, де журналісти Vежі заважали працювати колегам з “Нового каналу” – ставлю пляшку віскі.
     Ще раз підкреслюю: є закон, який дозволяє усім громадянам, в тому числі й журналістам, вільно збирати та розповсюджувати інформацію. Незаконна заборона зйомки в громадському місці є кримінальним злочином.
     Все решта – ваша особиста інтерпритація та лірика, яку Ви можете лишити за своїми дужками.
     P.S.
     Телевізор я не дивлюся взагалі,що таке “страсті за ревізором” взагалі не знаю. Тому говорити про моє бажання туди потрапити – це досить кумедно.

     • greenman12

      Я передивився відео декілька разів, абсолютно не побачив там, щоб Вам погрожували.
      Як на мене, то просто попросили не знімати, на що Ви нагло рвались знімати їх процес створення передачі))

      Пояснити Вам як Ви заважали процесу, напевно буде непросто) Ви бачу й що таке смайл ще не зрозуміли))
      Але я спробую!
      При зйомці телепередач бувають невдалі дублі, які знімають по декілька разів, потім монтують
      Знаючи з чого ви робите мегаскандал, не сумніваюсь, що Ви б передивились кінцеву програму і зробили б скандальну статтю, про те що “ревізор” приховав кадри, або ж щось в стилі “новий ведучий ревізору працює непрофесійно” ну політ фантазій може бути різний, доказом є навіть ця стаття)))

      Щоб уберегтись від подібних речей, в каналів є служба безпеки, яка робить свою роботу, а те що ви написали, що представник цієї служби – “тітушка”, то інтерпритація вашої нешанованої редакції. І я б порадив теж її не виносити в люд.

      Але Ви зробите з будь чого скандал) це ж Ваша робота, ну Ви її так розумієте. Тому пишете такі речі.

      На рахунок не знаєте про такі телепередачі як “Ревізор” то тут Ви або лукавите)
      Або ж, на мою думку, це є непрофесіоналізмом з Вашого боку, адже передача де професійні товарознавці, ресторатори розбирають по порядку всі порушення в роботі громадських закладів харчування, як мінімум є цікавим досвідом для журналістів) Ну то є Ваша особиста справа.
      В Вашому “професіоналізмі” я вже мав змогу переконатись почитавши статтю вище!

      P.S. Я не кажу, що Ви робили щось незаконне знімаючи їх, чи робили якийсь суттєвий вплив на процес, але ця історія як мінімум не заслуговує таких криків “зрада” як оця фраза наприклад

      “Ми переконані, що подібні дії вінницьких поліцейських демонструють громадянам нездатність правоохоронної системи захистити права громадян, а також дискредитують реформовану поліцію як інституцію, сприяють втраті поваги та довіри до поліції з боку народу.” – цитата з статті

      Я навіть більше скажу, добре, що нова поліція не тратить свій час на такі провокації!