Вінницька поліція не виявила жодного факту продажу підсніжників у місті

З приходом весни активізувалась нелегальна торгівля червонокнижними рослинами. Державна екологічна інспекція вже встигла провести перший рейд з виявлення таких нелегальних торговців у Вінниці.

Рейдова перевірка відбувалась 7 березня у рамках операції “Первоцвіт 2018”. Окрім працівників Державної екологічної інспекції у ній брали участь працівники Муніципальної та Патрульної поліції.

Перевірки відбувались в районі ринків, зокрема біля ринку “Урожай”, на проспекті Юності та в районі Центрального ринку. Напередодні Міжнародного жіночого дня нелегальної торгівлі червонокнижними рослинами у Вінниці виявити не вдалось. За словами представників Державної екологічної інспекції це пояснюється тим, що в багатьох місцях ще не зійшов сніг, тому торгувати особливо немає чим. Вже цього тижня відбуватимуться чергові перевірки. Зокрема у Вороновиці, де випадків такої торгівлі зазвичай найбільше.

На території Вінниччини найбільш поширеною є торгівля підсніжником білосніжним та цибулею ведмежою (черемшою). В перший місяць весни подекуди торгівля цими рослинами набуває масового характеру. Оскільки обидві рослини внесені до Червоної книги, їх масове зривання та подальша торгівля призводять до того, що з кожним роком їх стає все менше.

Стаття 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає покарання для збирачів червонокнижних рослин – від 20 до 30 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (340-510 гривень) з конфіскацією незаконно добутого.

Частина друга статті 88-1 КУпАП передбачає наступне покарання за торгівлю червонокнижними рослинами – накладання штрафу у розмірі від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (1700 – 3655 гривень) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Фото: http://infomist.ck.ua

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору