× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницька поліція не протидіє блокуванням мостів і відмовляється коментувати дії патрульних. ВІДЕО

Патрульна поліція Вінниці не буде штрафувати водіїв за блокування мостів в години-пік, а також відмовляється від будь-яких коментарів з цього приводу.

Керівництво Патрульної поліції Вінниці відмовилося прокоментувати поведінку своїх співробітників під час сьогоднішньої ранкової акції протесту, коли кілька десятків водіїв власними авто заблокували два мости через Буг у Вінниці, чим спричинили великі затори по всьому місту. Водночас патрульні поліцейсбкі, присутні на місці подій, не вживали жодних заходів щодо припинення правопорушення.

Правила дорожнього руху України, п. 15.9 в) “Зупинка забороняється… на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях”

Зазначимо, що акція, якою окремі водії вирішили продемонструвати своє ставлення до зростання цін на паливо, викликала великий резонанс у місті. Інформацію про подію лише з фейсбук-сторінки Vежі поширили майже сім сотень користувачів, а під дописом залишили коментарі десятки осіб.

“Загалом, до кінця року в Україні очікується повзуча девальвація гривні і динаміка цін на заправках більшою мірою залежатиме від ситуації на міжнародних товарних біржах. Основні гравці ОПЕК очікують зниження поставок з Ірану і не планують суттєво нарощувати обсяги видобутку з метою отримання додаткових доходів завдяки фіксації ціни нафти на рівні 90 дол./барель за результатами поточного року. З огляду на це, існує висока ймовірність подальшого зростання цін на пальне в Україні”, – зазначає інвестаналітик Європейського аналітичного центру Вадим Бардась в коментарі газеті “Сегодня”

Більшість коментаторів засуджують організаторів акції, пояснюючи це тим, що люди, котрі не встигли через затори на роботу, не винні у зростанні цін на пальне та пропонують активістам натомість впливати на нафтотрейдерів. Водночас прихильники акції відповідають тим, що “треба робити хоча би щось”.

У той же час як видно на відео журналіста Романа Ковальського, патрульні відмовляються штрафувати порушників ПДР та висловлюють їм свою підтримку. Зокрема командир першої роти Патрульної поліції Вінниці Тигран Варданян зазначає, що підтримує вимоги протестувальників і вважає, що літр палива має коштувати 20-25 гривень, тож активістів за блокування мостів штрафувати не будуть.

Ми намагалися взяти коментар в очільника Патрульної поліції Вінниці Редвана Усеінова, однак у прес-службі поліції повідомили, що Усеінов не дає жодних коментарів з цього приводу.

З огляду на це ми направили офіційний інформаційний запит на отримання інформації в Департамент патрульної поліції в Києві, а також у Департамент патрульної поліції у Вінниці. У цих запитах ми просимо пояснити, на яких підставах вінницькі поліцейські відмовляються виконувати свої посадові обов’язки, чи притягнуто їх до відповідальності за ігнорування порушення ПДР та чи можна розцінювати наявну поведінку поліцейських як демонстрацію політичної позиції Патрульної поліції України на зростання цін на паливо.

Про результати розгляду даних запитів “Вежа” повідомить своїх читачів окремо.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору