× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницька ОДА ініціює повторну перевірку викидів Тростянецького спиртзаводу

Вінницька обласна держадміністрація  звернеться до Інституту екогігієни та токсикології імені Л.І.Медведя (Київ) з проханням здійснити додаткове дослідження викидів в атмосферне повітря від бардополів, що належать Тростянецькому спиртзаводу.

Як зазначає Вінницька ОДА, про це стало відомо 9 вересня під час оперативної наради щодо ситуації навколо підприємства.

Під час наради фахівці обласних управлінь Держпродспоживслужби, екологічної інспекції, експертно-криміналістичного центру, департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України та головного управління Нацполіції Вінниччини обговорили проблему забруднення повітря атмосферними викидами з бардополів (спеціальних полів фільтрації, куди зливають барду, тобто, промислові відходи) Тростянецького спиртзаводу.

  

Микола Ткачук (директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА) нагадав, що поля фільтрації ДП “Тростянецький спиртзавод” розташовані неподалік селища на площі понад 40 гектарів. Через відсутність належної очистки викидів з бардополів, викиди від виробництва забруднюють повітря та шкодять здоров’ю громадян. Зокрема, йдеться про перевищення допустимих норм концентрації парів сірководню (H2S) та оксиду вуглецю (СО) в атмосфері.

Як повідомлялося на офіційному сайті Вінницької обласної ради, внаслідок порушення екологічних норм державним спиртзаводом у Тростянці, що на Вінниччині, рівень забруднення повітря в населеному пункті вже перевищив норму в дев’ять разів.

Заступник голови ОДА Ігор Івасюк зазначив, що позаяк “компромісу між громадою селища та керівництвом заводу досягти не вдалося”, “обладміністрація разом з екологами прагне знайти законні шляхи для того, щоб припинити забруднювати повітря та наражати життя людей на небезпеку”, передусім йдеться про спонукання державних органів приймати рішення якомога швидше.

– Наразі тривають слідчі дії. Справа перебуває на контролі Генеральної прокуратури України. 18 вересня відбудеться чергове засідання суду щодо відкликання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів, – повідомив Ігор Івасюк.

Нині справа щодо забруднення довкілля Тростянецьким спиртзаводом за позовом Департаменту екології перебуває на розгляді у Вінницькому адміністративному суді. Позивач просить скасувати дозвіл на викиди шкідливих речовин у повітря місцевим спиртзаводом.

– Підприємством наразі не забезпечено здійснення лабораторного контролю за якісним станом підземних вод зі спостережувальних свердловин в районах бардополів. Зі слів керівництва заводу, підприємство наразі не здійснює виробничу діяльність, – зауважив Микола Ткачук.

Відтак було підготовлено листи до “Інституту екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя” з проханням здійснити додаткове дослідження викидів в атмосферне повітря від бардополів, оскільки у Вінницькій області відсутня необхідна сертифікована лабораторія.

Окрім того, Тростянецький спиртзавод нещодавно потрапив у ще одну неприємну історію. Так, 7 вересня на території сміттєзвалища поблизу Тростянця місцеві мешканці повідомили про викинуті та розбиті промислові вимірювальні прилади, що містять ртуть. Поруч з приладами виявлено документацію Тростянецького спиртового заводу, а на самих приладах – маркування підприємства. Активісти припускали, що йдеться про близько кілограм цього небезпечного для здоров’я металу.

Водночас, на сайті “UA:Вінниця” повідомляється, що насправді йдеться про всього три грами ртуті в термометрах та аерометрах, які, до того ж, не були розбиті. Зазначено, що речник поліції області Вадим Кобзак (справу розслідує поліція Вінниччини) каже, підозрюваних у справі поки немає.

Також заступник начальника обласної екоінспекції Олег Ющук розповів, що зафіксовані на відео колби та термометри з ртуттю “загрози для населення не становлять“.

– Ртуті близько 3 грамів, тобто це пару термометрів, вони знайшли. Поки вони не розбиті – небезпеки не несуть. Якщо б вони були розбиті, то так, – невелика небезпека є. Але в такій кількості для населення ця ртуть великої небезпеки не несе, – говорить Ющук у коментарі “UA:Вінниця”.

Нагадаємо, на Вінниччині відбулась низка протестних акцій з вимогою припинити незаконні шкідливі викиди з бардополів підприємства в навколишнє середовище. Зокрема під час останнього протесту, 6 вересня, мешканці Тростянця перекривали дороги.

Раніше місцеві мешканці також організували акцію біля входу на завод. Однак того ж дня, після 21:00 в центрі Тростянця жителі відчули сильний різкий запах аміаку, який змусив їх ховатись по домівках. На думку Андрія Тєрєхова, це також було помстою заводу за мітинг.

Читайте також: Тростянецький спиртзавод викинув біля помешкань людей пристрої з великою кількістю ртуті, – активісти. ВІДЕО

Читайте також: Новий протест проти викидів: у Тростянці мешканці перекривали дорогу. ФОТО

Читайте також: Загроза екологічної катастрофи: на Вінниччині призупинив роботу спиртзавод

Читайте також: У Тростянці почалася безстрокова акція протесту проти спиртзаводу, голова ОДА говорить про кримінал. ФОТО

Читайте також: Тростянецький спиртзавод не визнає свою вину в екологічній катастрофі: суд над підприємством розпочався з акції протесту. ФОТО

Читайте також: Діти з Тростянця записали відео, в якому просять Зеленського врятувати їх від екологічного лиха. ВІДЕО

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору