Вінницька область отримала від МОЗу майже 300 безкоштовних стентів

Цього року медичні заклади, де надають екстрену допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда, отримають 20 тисяч стентів – спеціального обладнання для розширення вражених хворобою ділянок серця.

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбук очільниця Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун, Вінницька область вже отримала 273 стенти, а загалом до медичних центрів по всій країні надійшло 5 323 екземплярів.

Зазначено, що стенти та все необхідне для їх встановлення були виділені в рамках урядової програми екстренного стентування.

Стентування – це процедура механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) в судині за допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця. Після процедури пацієнт швидко відновлюється і, залежно від тяжкості стану, може бути виписаний з лікарні через кілька днів та продовжити реабілітацію в амбулаторних умовах.

Стент-системи виробництва США та Європи, про які йдеться сьогодні – були протестовані та визнані повністю безпечними для життя та здоров’я. Зазначено, що в жодному медзакладі з пацієнтів ніхто не має права вимагати коштів за стенти.

Всього протягом поточного року медзаклади України отримали 5 323 стенти – це додаткова поставка до 4 657 стентів, котрі були відправлені в регіони минулої осені.

Загалом, найбільшу кількість стентів отримало місто Київ (614 екземлярів), а також – Харківська (458) та Одеська (423) області. Натомість Уляна Супрун зазначила, що протягом року планується ще кілька поставок до закладів, де це потрібно.

Також Уляна Супрун повідомила, що це медичне обладнання розподіляється саме на ті заклади, де надають екстрену допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда. У той же час, оскільки кардіоцентри є затребуваними – цього року передбачено фінансування для відкриття ще 13 таких медзакладів у 11 областях України.

Читайте також: Кардіоцентр у Вінниці мають збудувати кияни або поляки

У Вінниці розпочнуть будівництво кардіологічного центру за 32 мільйони доларів

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору