× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницька миля: на залізничному вокзалі відкрили виставку про майбутнє перетворення проспекту Коцюбинського. ФОТО

Відсьогодні, 6 липня Центральний залізничний вокзал Вінниці перетворився на тимчасову урбаністичну галерею, де місцева Агенція просторового розвитку наочно продемонструвала, як невдовзі може змінитися проспект Коцюбинського. “Виставка” отримала назву “Вінницька миля”.

“Вінницька миля” – це проспект Коцюбинського, – каже під час відкриття проекту заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський.

– Довжина проспекту – близько 1600 метрів, що приблизно відповідає милі, тому ми вирішили назвати цю ідею саме так. Залізний вокзал – це початок цієї милі, це один з дуже важливих об’єктів в цій частині міста, якщо хочете – відправна точка руху, тож саме у холі вокзалу ми вирішили показати людям, як цей простір невдовзі зміниться, – пояснює чиновник.

Зі слів заступника мера, у процесі планування реконструкції проспекту Коцюбинського команда міської ради використовує європейський досвід: “Саме так зараз відбувається планування територій у європейських містах, окрім того ми залучили швейцарський досвід попереднього планування і змагання між командами урбаністів, які відбулися в рамках проекту “Студія ідей”. Заступник міського голови на відкритті “Вінницької милі” нагадав, що за право розробити концепцію реконструкції проспекту Коцюбинського змагалися 16 команд архітекторів з усієї країни, і в результаті перемогу здобули чотири команди – з Києва, Франківська та Львова + вінницька команда – які й розробили чотири концепції реконструкції “милі”.

Читайте також: Урбаністи з Києва, Львова та Івано-Франківська вирішуватимуть, як змінити проспект Коцюбинського у Вінниці

За словами організаторів виставки, з чотирьох напрацьованих ідей наразі намагаються синтезувати один проект, який і ляже в основу плану реконструкції проспекту. Однак паралельно дуже важлива участь усієї громади в обговоренні проекту реконструкції, зокрема й для цього сьогодні на вокзалі відкрили виставку. Як пояснюють представники Агенції просторового розвитку, дискусії щодо проекту розпочнуться вже зараз на спеціально створеній сторінці “Вінницької милі” на Фейсбуці.

Читайте також: Що можуть зробити з ринками на Замості під час реконструкції проспекту Коцюбинського

Вже з вересня обговорення з громадськістю перейдуть в офлайн, коли будуть організовані відкриті зустрічі та дискусії з мешканцями, опитування містян та випрацювання консолідованої думки щодо проекту. За тим ці напрацювання будуть представлені експертному середовищу, які мають їх врахувати у власних кінцевих пропозиціях. Окрім того в листопаді також планують випустити тематичну газету “Розвиток Замостя”, і того ж місяця – презентувати узгоджені наміри щодо реконструкції проспекту Коцюбинського. А синтез усіх проектів і напрацювань має завершитися до кінця 2018 року.

Як повідомив керівник Агенції просторового розвитку Олександр Коротких, вже в середині наступного року організатори процесу планують завершити розробку техніко-економічних характеристик реконструкції, в той час як економічні розрахунки вартості проекту здійснбватимуть західні фахівці. І лише після всіх цих етапів може розпочатися реконструкція.

– Не варто недоооцінювати складність усього проекту, – говорить Коротких, – адже ми розуміємо важливість цього простору і необхідність врахування всіх аспектів. Нагадаю, що в попередні місяці командами урбаністів були проведені “польові” дослідження, коли вони вивчали думку пішоходів та водіїв, мешканців проспекту та тих, хто тут часто буває. Вони вивчали що це за люди, з якою метою вони опиняються на проспекті, яким би вони хотіли його бачити. Тобто була проведена велика попередня робота.

Читайте також: Вінничани називають проспект Коцюбинського “негативним” і намагаються там не ходити (опитування)

Як зазначив Владислав Скальський – проспект Коцюбинського – це виклик для всієї громади і тому дуже важливе її максимальне залечення в процес. “Проспект Космонавтів довів, що ми можемо створювати справді якісні громадські простори, які змінюють район і змінюють людей. Те саме тепер ми хочемо зробити тут”, – підсумував Скальський.

Виставка у вестибюлі вокзалі триватиме протягом тижня до 12 липня включно.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору