× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницька міськрада затвердила концепцію розвитку міста до 2030 року

Сьогодні, 22 лютого під час чергової сесії Вінницької міськради депутати одноголосно затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста на найближче десятиліття “Вінниця-2030”. 

Перед голосуванням за концептуальний документ, перед депутатами виступив з презентацією Концепції міський голова Сергій Моргунов. Він в загальних рисах окреслив шлях розвитку міста до 2030-го року.

Нагадаємо, що згідно з Концепцією “Вінниця-2030”, серед іншого передбачається створення велосипедно-пішохідного мосту з Поділля на Старе місто, перетворення вулиці Грушевського на пішохідну, яка зєднає Європейську площу і Центральний парк, створення “Алеї 12,7 км” вздовж Бугу від водоканалу до Сабарова, розробка концепції розвитку о. Кемпа та багато іншого.

Сам документ складається з п’яти головних Візій розвитку Вінниці:

Візія “Комфортне, культурне і соціально відповідальне місто”

 1. “Кожній дитині – виховання у родині”: розвиток та забезпечення ефективного функціонування сімейних форм виховання для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 2. Перетворення комплексу будівель колишнього домініканського монастиря в культурний центр.
 3. Створення загальнодоступної “Мапи соціальних послуг та пільг” із розподілом на державні та місцеві послуги та пільги
 4. Розробка концепції “Культурного коду”, для формування унікального культурного простору міста
 5. Розробка концепції збереження та відновлення історичного центру м. Вінниця для розвитку культури, туризму та підприємництва.
 6. Створення міського реабілітаційного центру для відновлювального лікування
 7. Створення медико-соціального кризового центру
 8. Створення платформи до адаптації різних категорій населення

 

Візія “Конкурентоспроможне місто на мапі Східної Європи”

 1. Вінницький інноваційно-технологічний парк: створення Центру розвитку підприємництва, Центру трансферу технологій, створення майданчику для співпраці закладів загальної середньої, професійної та вищої освіти з представниками бізнесу.
 2. Перетворення Міжнародного аеропорту Вінниця в головний транспортний вузол Поділля: залучення міжнародних перевізників, промоція.
 3. Створення нових високотехнологічних виробництв на базі вінницьких індустріальних парків.
 4. Створення логістичного хабу для задоволення потреб місцевого бізнесу у транспортних послугах та послугах зі складського зберігання товарів і сировини
 5. Формування впізнаваного бренду шляхом реалізації Маркетингової стратегії, мультиплікація бренду через локальний бізнес.
 6. Розробка та реалізація Туристичної стратегії як основи майбутнього швидкого зростання туристичної галузі міста.
 7. Проведення кластерного аналізу економіки міста, стимулювання створення бізнес-об’єднань, налагодження взаємозв’язків з містами аналогами
 8. Впровадження системи муніципальної статистики: розробка системи індикаторів, налагодження системи збору даних, аналіз даних.
 9. Створення Центру перекваліфікації кадрів
 10. Створення бізнес-кварталу, конгрес-холу та виставкового центру, розробка та впровадження інструментів стимулювання розвитку мережі офісних приміщень на умовах державно-приватного партнерства.
 11. Ефективні комунальні підприємства: впровадження міжнародних стандартів ведення обліку та звітності , перехід до ринкових моделей управління майном, оптимізація кількості та функцій комунальних підприємств.

 

Візія “Екологічне і зелене місто над річкою Південний Буг, місто сталої мобільності”

 1. Розробка і реалізація концепції очищення водойм міста, зокрема Південного Бугу та впорядкування їхніх прибережних зон.
 2. Розробка і реалізації концепції поліпшення якості питної води з наявних джерел і систем водопостачання, диверсифікація джерел водопостачання, зокрема в районах міста, де немає централізованого водопостачання.
 3. Розробка системи каналізування міста – прокладання каналізації в районах, де її немає, оновлення найбільш застарілих каналізаційних мереж, будівництво нових відстійників, реконструкція наявних очисних споруд на Сабарові за найновішими технологіями. Створення окремої системи збору та очищення талої та дощової води.
 4. Інвентаризація та створення бази даних технічної інфраструктури міста: мережі водопостачання та водовідведення, електромережі, мережі теплопостачання та гарячого водопостачання, телекомунікаційні мережі, мережі газопостачання, теле- радіокомунікації, дорожня інфраструктура.
 5. Розробка та реалізація концепції озеленення міста.
 6. Розробка та впровадження системи знешкодження та утилізації небезпечних побутових та промислових відходів.
 7. Запровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку до 2030 року.
 8. Розробка та впровадження системи ефективного енергоощадного теплозабезпечення всіх районів міста, особливо віддалених.
 9. Розробка концепції сталої міської мобільності на основі новоствореної транспортної стратегії міста.
 10. Розробка концепції розвитку о. Кемпа.

 

Візія: “Місто збалансованого просторового розвитку”

 1. Створення неперервної рекреаційної зони “Алея 12,7 км” на лівому березі р. Південний Буг (від водоканалу до Сабарова”)
 2. Реалізація проекту “Вінницька Миля” – комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського, пл. Героїв Чорнобиля, пл. Перемоги та пл. Привокзальної, створення транспортно-пересадкового вузла біля залізничного вокзалу.
 3. Розробка та реалізація концепції розвитку району Замостя та реконструкції на її основі громадських просторів, ключових об’єктів, вуличної інфраструктури та транспортної системи району.
 4. Реконструкція Центрального парку як основного простору для дозвілля мешканців у центрі міста та поєднання його з Європейською площею пішохідною вулицею (вул. Грушевського).
 5. Реконструкція вулиці Соборної як головної артерії для громадського транспорту зі створенням інтегрованої системи компактних зупинок для громадського транспорту та громадських просторів.
 6. Створення і реалізації концепції ревіталізації культурно-мистецького центру на базі колишнього кінотеатру “Росія”
 7. Будівництво мосту через залізницю по вул. Янгеля/Ватутіна.
 8. Будівництво велосипедно-пішохідного мосту через річку в районі вул. Скалецького.
 9. Розвиток мережі мультифункціональних центрів
 10. Ревіталізація міського простору для створення комфортних умов роботи і відпочинку вінничан.
 11. Створення міського публічного центру для проведення масштабних міських заходів на базі будівель готелю “Поділля”, міської ради, колишньої міської думи.

 

Візія “Місто сильної громади”

 1. Створення муніципальної школи громадянської освіти (підвищення рівня просвіти, обізнаності мешканців міста, залучення їх до участі у громадському житті)
 2. Створення на базі хабу “Місто змістів” Центру підтримки партисипативної демократії (сучасний громадський простір для співпраці з громадою, партисипації та консультування з актуальних питань життєдіяльності міста)
 3. Навчання працівників кадрових служб комунальних підприємств за програмою “HR-HUB” (підвищення якості та професійного розвитку управлінського ресурсу)
 4. Розширення мережі ЦНАП у місті, мобільний ЦНАП (максимальне наближення процесу надання послуг до кінцевого споживача, інтеграція різних видів послуг).
 5. Створення та впровадження нової моделі єдиного комплексного повнофункціонального Ситуаційного центру міста (розширення функцій та напрямків діяльності муніципального Ситуаційного центру)
 6. Впровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР) (підвищення рівня безпеки, зниження аварійності на дорогах міста)
 7. Розробка нового веб порталу Вінниці ( з урахуванням сучасних стандартів подання та візуалізації інформації, принципів інклюзивності, можливості доступу з різних пристроїв)
 8. Цифровізація муніципального простору (впровадження сучасних інформаційних технологій в усі сфери міського життя).

Рішення підтримали усі присутні 49 депутатів.

Читайте також:

Електромаршрутки та підземні тунелі: як може змінитися громадський транспорт Вінниці до 2030-го року

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору