× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницька міськрада отримала “Кришталь року” за бюджетну прозорість

29 січня у Києві відбулась перша в Україні церемонія нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року». У ній взяли участь українські об’єднані громади та міста. Вінниця перемогла у номінації «Найпрозоріше оприлюднення бюджетних даних в машиночитному форматі».

Як повідомляє Вінницька міська рада, “такий формат дозволяє автоматизовано обробляти інформацію електронними засобами. Тобто, одним кліком мишки можна відсортувати дані за потрібними категоріями. Машиночитний формат дозволяє проводити якісний аналіз, планування тощо.

«Кришталь року» – перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість, яка одночасно показує стан речей в бюджетній сфері та слугує дороговказом, до яких показників і практик прозорості бюджетного процесу варто прямувати. «Кришталь року» відзначає найкращі міста та громади, які пройшли оцінювання за міжнародною методологією.

На церемонію нагородження від Вінниці завітав директор Департаменту економіки і інвестиції Вінницької міської ради.

«Бюджетна прозорість та відкритість інформації є важливими принципами роботи у напрямку розвитку демократичного суспільства, яким слідує уся команда Вінницької міської ради на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим. Зручність та доступність інформації дають можливість громаді долучатись до її розвитку, побудови дійсно ефективного діалогу та ефективної співпраці», – каже Віталій Погосян.

Всіх номінантів було оцінено за 34 критеріями. Дана методологія – це список цілей, які потрібно досягти муніципалітетам, щоб можна було стверджувати, що всі фінансові процеси організовані належним чином. Це картинка майбутнього ідеального управління коштами міст і громад, коли всі етапи бюджетного процесу – від планування до звітування – прозорі і зрозумілі для платників податків, які, власне, і наповнюють ці бюджети.

Організаторами рейтингу виступає консорціум проектів міжнародної технічної допомоги за підтримки Представництва Європейського Союзу, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Уряду Канади, Фонду «Східна Європа», проекту ПРОМІС та Міжнародного фонду «Відродження» та інших.

Зауважимо, що у даній номінації також змагались Дрогобич, Львів, Ужгород та Чернівці.

Джерело – Вінницька міська рада

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору