Вінницька міськрада контролюватиме якість «Муніципального житла»

Вінницька міська рада відтепер повністю контролюватиме будівництво за програмою «Муніципальне житло». Для цього сьогодні, 30 вересня, під час сесії міської ради було ухвалено рішення про реорганізацію компанії «Муніципальний Фонд управління та фінансування будівництва».

  • Фактично, ми привели в порядок програму «Муніципальне житло», котра була затверджена ще у 2009 році. Компанія займатиметься фінансуванням будівництва. Крім того, представник цієї компанії у центральному «Прозорому офісі» Вінниці надаватиме консультації охочим стати учасниками програми, а також та прийматиме документи. Якщо буде наплив, то кількість представників збільшать і зосередять й у інших «Прозорих офісах», – повідомив директор Департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.

За його словами, ця компанія повністю буде підзвітна міській раді. Вона контролюватиме будівництво та переглядатиме якість робіт. Майнові права на будівництво також будуть у компанії, щоб убезпечити людей, які стануть учасниками програми, від потрясінь на фінансово-економічному ринку.

1-v

  • Адже ми останніми роками стали свідками закриття банків, які були на ринку довгий час і виглядали стабільними. А коли банк лопнув, у людей виникають проблеми із встановленням майнових прав на житло, саме будівництво може бути припинено, й допоки триває процедура ліквідації банку, ми не можемо на це вплинути. А ми будуємо житло за півтора року, і контроль будівництва комунальною структурою і міською радою є гарантією стовідсоткового виконання робіт, – каже Віталій Погосян.

Крім того, міська рада планує співпрацювати із державним банком – «Укргазбанк» – який буде видавати кредити для учасників програми на пільгових умовах. Так, перші  5 років буде кредит від 10% річних. Наступні 15 років – кредит видаватиметься на 20 років – кредит також буде з певною пільговою ставкою, але вона не буде вища за ринкову.  Крім того, банк не буде брати комісію за надання кредиту.

  • Ми аналізували по попередніх будинках, то частка кредитів на «Муніципальне житло» складає не більше 10% від загальної вартості будинку, – запевнив директор департаменту.

Кредит від влади: хто має право і скільки коштує муніципальне житло у Вінниці?

Уже під час наступного засідання виконкому буде визначатися вартість квадратного метра і старт продажу квартир у багатоповерхівці, яка будуватиметься по вулиці Петра Запорожця.

  • Житло за даною програмою є найдешевшим в місті. Дуже хочемо, і працюємо над тим, щоб так залишалося надалі.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору