До Вінниці їде «Острозька академія» відроджувати лицарство

28 квітня вінничан запрошують на унікальну подію міста – фестиваль «Острог-Ренесанс. Родина». До Вінниці «приїздить» стародавнє місто Острог зі своїми історичними постатями і надбаннями, аби розповісти про найвідоміший в українській історії аристократичний рід Острозьких.  

Всього один день на знайомство з таємницями роду та історіями про найстаріший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозьку академію. Бо вже наступного дня, 29 квітня, фестиваль помандрує до Києва, а далі – іншими містами.

Фестиваль відбудеться біля обласного художнього музею, який виступив організатором заходу в місті. Співорганізатори фестивалю – культурологічний проект «Мистецькі експедиції» та Національний університет «Острозька академія». Саме цей освітній заклад у 1576 році заснував князь Василь-Костянтин Острозький в своєму родовому місті Острог.

Фестиваль розпочнеться о 14.30. Заходи відбуватимуться в художньому музеї та на музейній площі. Тут можна буде не тільки зустрітися з гостями з Острозької академії, потрапити на відкриття виставки «Острог-Ренесанс», а й побачити музично-театральне дійство «Свої вогні запалює Острог» та  інтерактивне дійство за участі театру історичної реконструкції «Поділля».

Студенти та викладачі поділяться 440-річною історією університету. Для України це унікальний досвід існування такого навчального закладу в невеликому місті, де мешкає 15 тисяч населення. Хоча Острог у XIV-XVII  столітті – то була столиця князівства Острозького і одне з найбільших міст тодішньої Європи.

Князя Острозького називали «некоронованим королем України-Русі», його батько – Костянтин Острозький – був відомий завдяки здобутим перемогам у битвах проти татар і Москви. Родина по чоловічій лінії Острозьких особливо відзначилася на військовій службі. Тоді як племінниця князя – княжна Гальшка Острозька – стала символом освітнього розвитку. Вона доклала чимало зусиль до створення Національного університету «Острозька академія», виділивши гроші на розбудову освіти в місті. Тож студентська музично-театральна постановка «Свої вогні запалює Острог», присвячена життєвій історії княжни.

Організатори кажуть, що постановка є унікальною, адже в ній будуть використані автентичні тексти з Острозької Біблії: звернення Князя Острозького, Герасима Смотрицького та Івана Федоровича. Крім того, вінничани почують як хор виконує острозький розспів XVI століття.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією