Вінниччина отримала п’ять реанімобілів для надання екстреної медичної допомоги. ФОТО

Нові автомобілі мають покращити надання екстреної медичної допомоги у районах області. Три реанімобілі Вінницька обласна державна адміністрація придбала у співфінансуванні з Державним фондом регіонального розвитку, а ще дві машини область отримала як гуманітарну допомогу з Китайської народної респубілки. 

Сьогодні, 1 листопада, ключі від нових автомобілів урочисто вручили лікарям та показали нове придбання очільнику Вінницької ОДА Валерію Коровію.

Зазначимо, що три автомобілі “Citroen” коштували 8 995 500 гривень, з яких вісім мільйонів надали з державного бюджету, а решту коштів знайшли в обласному.

У реанімобілях є обладання, яке може допомогти на догоспітальному етапі – вдома, на вулиці, під час транспортування. Машина оснащена  усім необхідним обладнанням, що перетворює її практично в операційну на колесах: дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, кардіомонітор, інфузійний насос, електровідсмоктувач, ноші тощо.

– Автомобіль класу С – а це найвища градація автомобіля, яка є. Він буде застосовуватися на догоспітальному етапі для надання екстреної медичної допомоги і, якщо потрібно, на ранніх госпітальних етапах, – розповів заступник головного лікаря з медичної роботи Станіслав Скоробогач. – Подібні автомобілі у Вінниці вже були, але що нового в цьому автомобілі, то це система, яка підігріває розчин. Тобто, якщо пацієнт втрачає півтора-два літра крові і температура повітря 40 градусів – він знаходиться в гіпотермії і йому потрібно вводити теплі розчини, температура яких має бути 41 градус. Ще є плаваюче крісло, яке дозволяє пацієнту комфортно себе почувати під час руху.

– На мою думку, як фахівця, це супер-автомобіль, який служитиме громаді Вінницької області, – додав Станіслав Скоробогач.

Щодо двох автомобілів, які отримали, як гуманітарну допомогу з Китаю, то вони трохи нижчі, однак також оснащені необхідним обладнанням для надання екстреної медичної допомоги. Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович, ці машини передадуть міській підстанції, оскільки дороги в місті та Вінницькому районі дещо кращі, а ось сільську місцевість китайські автомобілі можуть не витримати.

Наразі у структурі екстреної медичної допомоги області є 189 автомобілів, з яких лише 85 придатні для використання, тому оновлення автопарку є надзвичайно важливим питанням. Вінницький облансий центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф обслуговує 1 583 272 населення. За 9 місяців 2018 року було опрацьовано 395 485 звернень громадян на лінію “103”, виконано 199 539 виїздів бригад ЕМД.

– На сьогоднішній день вже є попередня домовленість з Міністерством охорони здоров’я, Кабінетом Міністрів і ми сподіваємось, що Вінницька область наступного року потрапить в експеримент, що стосується побудови системи екстреної медичної допомоги. Він буде реалізований в декількох областях України і на це виділяють майже один мільярд гривень, – повідомив Валерій Коровій. – Попри всі проблеми, те що ми крок за кроком спільно будуємо на теренах Вінницької області – на сьогодні є одним із найкращих в Україні, тому на нас дивляться. Це наша спільна робота і ми все повинні зробити, щоб цей проект був успішним.

Найближчим часом автомобілі пройдуть технічний огляд у Вінниці та вже цього місяця почнуть виїжджати на виклики. Розповідають також, що всі фахівці вміють працювати з тобладнанням, яким оснащені реанімобілі, а тому проблеми виникати не повинні.

До речі, стандарти доїзду екстренної медичної допомоги у місті до 10-20 хвилин, а в сільській місцевості до 20-30 хвилин.

У 2018 році бюджет системи екстреної медичної допомоги Вінницької області складає 271 365 565 грн,в тому числі 8 млн з державного бюджету, та 20,4 млн з обласного. У поточному році за кошти обласного бюджету також було проведено капітальні ремонти відділень екстреної медичної допомоги  на суму 3, 8 мільйона (Бершадське, Хмільницьке, Жмеринське, Ямпільське, Тростянецьке).

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору