× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінниччина отримала майже 41 мільйон гривень на реалізацію програми «Доступні ліки»

Цьогоріч на програму «Доступні ліки» у Вінницькій області виділили вдвічі більше коштів, ніж минулого.

Як повідомляє прес-служба Вінницької ОДА, вчора, 14 серпня, відбулась всеукраїнська селекторна нарада  під керівництвом заступника Міністра охорони здоров’я Романа Ілика щодо реалізації урядової програми «Доступні ліки».

Під час наради заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик ознайомив її учасників з Наказом МОЗ України від 03.08.2018  №1446 «Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 23 липня 2018 року». Зі списком лікарських засобів можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, що МОЗ України затверджено відповідний реєстр препаратів, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря. На сьогодні для лікування захворювань із зазначеного переліку включено 261 препарат, 59 з яких є безкоштовними.  Крім цього, до нового реєстру препаратів внесено 117 торгових найменувань тих препаратів, які належать до імпортного виробництва.

Заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк зазначив, що дана реформа є досить успішною, адже користується попитом населення:

  • Також збільшився обсяг видатків на реалізацію проекту: якщо минулого року на виконання програми було виділено близько 20 мільйонів гривень, то цьогоріч – майже 41 мільйон. За підсумками першого півріччя поточного року, для населення Вінниччини було освоєно 56,4% (23096,8 тисяч гривень) від затвердженого обсягу коштів на рік.

Він також додав, що у реалізації Урядової програми взяли участь 150 аптек.

Фото: Вінницька ОДА, “Слово і Діло”

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору