Вінниччина може не отримати гранти на розвиток культури: депутати облради не ухвалили створення Центру культурних ініціатив

Під час вчорашньої сесії обласної ради депутати не проголосували за створення нового комунального закладу “Вінницький облансий центр культурних ініціатив”. Через це культурна галузь області цього року може втратити можливості брати участь у грантових проектах. 

Як вказано у Статуті, метою діяльності Центру мало б стати формування позитивного іміджу регіону, організації професійних мистецьких проектів, семінарів, конференцій і форумів, представництва творчих проектів регіону на міжнародному рівні. При чому, Центр має бути неприбутковим закладом культури. Винести на розгляд депутатів проект рішення стосовно створення Центру запропонувала депутатка Лариса Білозір.

– Рішення по створенню цього Центру пов’язане із необхідністю переходу на певне фінансування. Усі ми знаємо що всі гранти та подачі відбуваються до першого вересня цього року і фактично, якщо ми не підтримаємо це рішення, то втрачаємо рік на культурно-економічний розвиток нашої області.

Згідно зі Статутом, предмет діяльності Центру:

– організація професійного культурного продукту: фестивалів, мистецьких проектів, виставок, воркшопів та конкурсів;

– рекламна та інформаційна діяльність, що стосується творчих проектів на території Вінницької області та за її межами; розповсюдження квитків; діяльність з організації гастрольних заходів на території області;

– створення різноманітних за жанрами мистецьких колективів, платних курсів, гуртків, любительських об’єднань, студій;

– надання послуг з організації концертів, театральних та циркових вистав, феєрверків, прокату музичного, мультимедійного, аудіо- відео- і світлового устаткування;

– участь у грантових проектах з питань розвитку культури; сприяння залученню інвестицій у культурну сферу області тощо.

– Насправді необхідність прийняття цього рішення обумовлена потребою підвищити ефективність нашої роботи в частині використання бюджетних коштів, а з іншої сторони – можливістю залучення додаткових фінансів, для того, щоб ми могли залучати грантові кошти, які б знадобилися в галузі культурної сфери, – повідомив голова ОДА Валерій Коровій. – Я вже з вами говорив про такий фестиваль, який називається OperaFest Tulchyn, до речі, щоб ви знали, було залучено 4,5 мільйона позабюджетних коштів на організацію цього фестивалю. Але подальше проведення змістовної та ефективної роботи такого роду заходів потребує фахової роботи. Я розумію, що культура тут мало кого цікавить. Дуже важливо, щоб ми встигли, адже 31 серпня завершуються програми, які проводять міжнародні організації, що надають спонсорську допомогу в тому числі на реалізацію комплексних рішень відносно того самого Тульчина та цілого ряду інших заходів, які проводяться в галузі культури. Попросив би підтримати це рішення, тому що це дасть нам можливість рухатися вперед.

Однак, не зважаючи на заклик голови облдержадміністрації, депутати не змогли зібрати необхідної кількості голосів для того, аби Центр був створеним.

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору