Вінничанин пропонує відмовитися від “послуг” пластикових “помаранчевих школярів”. ПЕТИЦІЯ

Минулого року в місті почали встановлювати фігурки школярів в помаранчевому одязі, яких також фарбували світловідбиваючою фарбою. Таке нововведення мало б спонукати водіїв зменшувати швидкість поблизу нерегульованих пішохідних переходів, однак вінничани сумніваються у ефективності роботи пластикових помаранчевих “школярів”.  

Вінничанин Андрій Хімченко пропонує припинити встановлення макетів школярів, адже їхня ефективність є сумнівною. У своїй петиції на сайті міської ради автор зазначає, що такі фігури легко піддаються вандалізму, не стійкі до погодних умов, а також високовартісні, а тому організація та монтаж помаранчевих хлопчиків є недоцільним та малоефективним заходом для зменшення кількості ДПТ за участю водіїв та пішоходів.

  • Згідно офіційної відповіді Управління патрульної поліції у м. Вінниця, кількість дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, на місцях де встановлено макети “школярів” у 2017 р. не змінилась та залишилась на рівні 2016 р., – додано в петиції.

Натомість Андрій Хімченко пропонує знайти ефективнішу та дешевшу альтернативу, аби змусити водіїв зменшувати швидкість на окремих ділянках, щоб зменшити ймовірність виникнення ДТП.

Станом на 10:30 ранку, ініціативу проти “хлопчиків” підписали вже 17 вінничан, але потрібно щонайменше 350. Підтримати петицію можна ще протягом 11 днів.

Як розповів Vежі директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко , вартість одного такого “хлопчика”, включно з податками, становить 8395 гривень. Таку вартість пояснюють тим, що проект є унікальним, макети створюють на підприємстві у Білій Церкві, фігури виготовляють із спеціального дороговартісного матеріалу, завдяки якому “хопчики” більш вандалостійкі, хоча й сьогодні знаходяться “умільці”, які ламають фігури.  Окрім того “школярів” фарбують спеціальною фарбою, яку добре видно вночі і яка не вигорає на сонці. Протягом минулого року таких фігур було встановлено близько 25 штук.

  • Ми, звичайно, могли б зробити їх навіть дешевшими, але тоді це позначилося б на їх міцності і вони могли б легко пошкодитись навіть від невеличкого каменю. Ми перевіряли вартість усіх матеріалів для виготовлення фігурки і ціна є правильною, – стверджує Володимир Ніценко. – Минулого року ми робили у комплексі: разом з освітленням пішохідних переходів, встановлення знаків з підсвіткою, а також встанволенням “хлопчиків”. Також по заявкам шкіл було необхідне встановлення таких фігурок. Певного загального плану скільки встановимо цього року не маємо, це також буде залежати від того, скільки заявок отримаємо .

“Вони схожі на Януковича”: як водії реагують на “оранжевих хлопчиків” з проспекту Космонавтів

Додамо, що вперше фігури помаранчевих школярів почали з’являтись у Вінниці по проспекту Космонавтів ще у квітні минулого року. Переважно їх встановлювали поблизу нерегульованих пішохідлних переходів та біля шкіл міста. Щоправда вже влітку через пластикові хлопчики буквально”згоріли на роботі” – фігурки, пошкоджені сонцем та вандалами, замінили на інших.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору