× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничанин через заборонену соцмережу закликав підтримувати терористів «ДНР»

На Вінниччині триває досудове розслідування за фактом сприяння діяльності терористичній організації. У полі зору правоохоронців – чоловік, який у забороненій соціальній мережі «Вконтакте» публікував дописи антиукраїнського характеру.

«У ході досудового розслідування встановлено, що фігурант справи, використовуючи особистий акаунт в соціальній мережі «Вконтакте» створив та розмістив інформаційне повідомлення в одній із антиукраїнських груп», – йдеться в матеріалах справи.

Власне, саме цей російськомовний допис і став об’єктом прискіпливої уваги правоохоронців. Адже у ньому йдеться про те, що всі «небайдужі» мають кудись їхати та «допомагати народу новоросії». Фігурант розпочатого кримінального провадження закликав «допомогти молодим республікам стати на ноги».

Для цього він радив моніторити дописи у заборонених соцмережах «Вконтакте» та «Одноклассники», у яких йдеться про «надання матеріальної допомоги людям і бійцям ДНР», та перераховувати їм кошти. Так, на думку вінничанина, можна було б «взяти участь у становленні новоросії».

Кримінальне провадження за фактом сприяння діяльності терористичній організації (стаття 258-3 Кримінального кодексу України) зареєстрували на початку серпня 2018 року.

У листопаді 2018-го вищезгаданий допис проаналізував спеціаліст та зазначив у своєму висновку, що вислови містять змістовні величини – публічні заклики до насильницької зміни меж території або державного кордону України.

Тепер на підставі ухвали суду допис скерували на судово-лінгвістичну (семантико-текстуальну) експертизу в Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України.

На розгляд експерта поставили низку запитань. Серед них:

– чи містяться у вказаному повідомленні, поширеному в соціальній мережі «Вконтакте», публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади? Якщо так, то якими є характер і форми вираження таких закликів? В яких конкретно словах, словосполученнях, фразах, реченнях містяться такі заклики?

– чи містяться публічні заклики, метою яких являється зміна меж території або державного кордону України? Якщо так, то якими є характер і форми вираження таких закликів? В яких конкретно словах, словосполученнях, фразах, реченнях містяться такі заклики?

– чи містяться у вказаному вище повідомленні способи реалізації дій, до яких закликає їх автор?

Наразі слідчі вінницького Управління Служби безпеки України очікують результатів  експертизи. Розслідування триває.

Ілюстративне фото “Радіо Свобода”

Автор: Людмила Кліщук

Поділитись публікацією
Вгору