Вінничани у складі збірної України отримали бронзу на чемпіонаті з футзалу DiaEuro-2018

Тиждень насичених змагань та тренувань, відповідальність перед друзями і країною у важливій грі та бронза, яку гравці з діабетом привезли додому.

Нещодавно у Братиславі закінчився чемпіонат з футзалу DiaEuro, де грають хлопці з діабетом. Всього участь у чемпіонаті взяли 17 команд із різних країн Європи. Українська збірна отримала бронзу – і це наразі найвищий результат, якого вдалося досягнути команді двічі (вперше команда отримала бронзу у 2012 році).

Вінничани Дмитро Кирницький та Олексій Затравкін – ведучі гравці у збірній. Ми вирішили поцікавитися у одного з них, як відбувалася підготовка, з ким було найважче змагатися та які особливості гри для людей з діабетом.

Дмитро розповідає, що підготовка до чемпіонату була важка і за п’ять днів до від’їзду хлопці ще мали товариські ігри в Чернігові, де вивчали схеми і тактику.

Загалом тренування людей з діабетом нічим не відрізняються від тренувань здорових людей:

– Просто у нас контролюють цукор в крові перед тренуванням, під час тренування і після тренування. Вже по цим показниками ми знаєм що потрібно робити: чи випити солодкої води або цукерок з’їсти, або підколоти інсулін в організм.

На чемпіонаті з групи українська збірна вийшла на першому місці, здобувши перемогу над Узбекистаном (3:0), Хорватією (6:1) та Румунією (1:0). В 1/4 по пенальті хлопці отримали перемогу над російською збірною, а в 1/2 фіналу програли Боснії 6:2. Дмитро говорить, що боснійці отримали перемогу не чесно, адже половина команди – люди без діабету, на що комісія не звернула уваги. В матчі за третє місце українська збірна виграла у господарів чемпіонату – Словаччини з рахунком 3:0, за що й отримали бронзу.

Найважчим для команди було грати зі збірною Росії:

– Натиск був як і соціальних мережах від всієї України, так і від друзів. Всі говорили, що ми має виграти, щоб не сталося. І ми це зробили.

Непростою для збірної була і гра з минулорічними чемпіонами – збірною Хорватії. Але українці розгромили хорватів із рахунком 6:1.

Фото надані Дмитром Кирницьким

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору