× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничани створили «живий подільський орнамент» до Дня вишиванки. ФОТОРЕПОРТАЖ

Декілька молодіжних організацій Вінниччини вирішили по-особливому підготуватися до Дня вишиванки, який відзначатимуть завтра, 16 травня. Молодь влаштували флешмоб перед «Універмагом», щоб показати всю красу та колорит народного вбрання українців.

Попри хмарну та подекуди дощову погоду, учасники флешмобу, а це переважно молодь з різних навчальних закладів міста, зібрались на площі перед «Універмагом». Дехто переодягався у вишиванки просто на вулиці, не зважаючи на дрібний дощ та вітер. На площі, перед написом «I love Vinnytsia», вони мали створити червоно-чорну квітку, яка є традиційним подільським орнаментом. Додамо, що День вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня.

– Сьогодні ми влаштовуємо флешмоб, присвячений завтрашньому Дню вишиванки. Назвали його «Код нації», тому що вишиванка це те, за допомогою чого ідентифікують українців в світі. Навіть якщо дивитись по Україні, то кожен регіон, кожне село має свою особливу вишиванку. За допомогою цього раніше визначали з якого куточку країни людина, – розповіла організаторка заходу Лілія Шульгіна.

Влаштувати свою акцію напередодні Дня вишиванки вирішили тому, що захотіли нагадати вінничанам про це свято, аби кожен міг вчасно підготувати свою вишиванку до завтрашнього свята. Щоб привернути увагу містян до заходу навіть наживо співали українські пісні.

Попередньо організатори очікували до сотні учасників, однак насправді на площу прийшло близько півсотні людей. Студентки Вінницького державного педагогічного університету розповіли, що нечасто помічають вінничан у вишиванках, а самі ж одягають вишиті сорочки досить часто, щоправда, самі вишивають рідко.

– Ми просто хочемо людям показати, що українські традиції необхідно зберігати в серцях та пам’ятати. Щоб не забували, якого народу ми діти. Мабуть, це головна мета, чому ми сьогодні прийшли, – розповіла Дана Чекман. – Вишиванки дуже часто одягаю, у школу майже завжди носила.

– Мені здається, що ця акція для того, щоб душа відпочила і згадала, що ми українці, а вишиванка – символ нашої мудрості та сили, – додала Марина Заєць. – За ті півроку, які я у Вінниці, досить рідко бачила, щоб ходили у вишиванках, хоча мені здається, що мали б частіше. Хоча б на кожне свято щоб була вишиванка.

Для того, щоб молоді було простіше зорієнтуватися, на площі завчасно накреслили контур, на який необхідно було стати, аби утворити орнамент. Кожному до рук дали червоні та чорні папірці, які необхідно було підняти і таким чином відтворити подільську «квітку».

Щоправда, через малу кількість людей, флешмоб проходив у декілька «дублів», а до акції долучили випадкових вінничан, які спостерігали за дійством. Зрештою, вдалося зібрати мінімально необхідну кількість учасників, які всі разом змогли спробувати утворити червоно-чорний орнамент. Чи вдалося це – дивіться на фото:

Увесь захід тривав понад півгодини і деякі з учасників, здавалося, навіть зраділи завершенню та побігли до своїх речей, аби одягнутися тепліше. Після спільного фото на пам’ять організатори подякували всім за участь та нагадали, що 16 травня відзначатимуть День вишиванки, а тому буде доречно ще й завтра одягнути свої вишиті сорочки та показати красу українського національного вбрання.

Організували захід Спілка молодіжних організацій Вінниччини, партнерами заходу також стали ГО «МО «Студентське Братство Вінниччини», МГО «Україна-Польща-Німеччина», ВТО ВФСТ «Колос».

Фото Ольги Мірошниченко, фото з повітря – Вадим Козак.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору