Вінничани скаржаться на собак-безхатченків, чиновники обіцяють невдовзі відкрити європритулок для псів

На 70-80% готовий до «запуску» притулок європейського зразка для тварин у Вінниці.

Про це розповів очільник департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко.

Втім, дехто з вінничан вважає, що у місті є проблеми із собаками. Зокрема вінничанка Олександра Сологуб написала петицію, в якій говорить, що опинилась в небезпечній ситуації.

«Телефонуючи на службу 1560, після третього випадку нападу собак у дворі на дітей (за тиждень!!!) ми почули, що спеціальної служби у місті немає» – пише вінничанка.

Відтак Олександра Сологуб у своїй петиції просить створити службу, що займатиметься відловом безпритульних тварин. Звернення було опубліковане 17-го липня і за цей час його підтримали 46 вінничан. До завершення збору підписів залишилось майже два тижні.

VежА звернулася до Володимира Ніценка за роз’ясненнями щодо ситуації із авторкою петиції. Посадовець здивувався проблемі та відповів:

  • В нашому місті є громадська організація «Планета». Вони уповноважені виїжджати на місце та забирати тварин до притулку. У «Цілодобовій варті» у разі відповідного звернення, людину перенаправляють до цього закладу.

Також очільник департаменту зауважив, що наразі ведуться активні роботи з облаштування організацій, які опікуватимуться тваринами.

  • Наразі створюється притулок, штатна одиниця на базі комунального підприємства щодо поводження з безпритульними тваринами. Окрім того, на 70-80% завершено будівництво притулку європейського зразка по вулиці Гонти: там вже двоє працівників займаються організаційними питаннями, курують саме будівництво, влаштування ветеринарної клініки, перукарні, готелю та інших сервісів. Зараз вирішуються питання щодо транспорту та засобів для відлову безпритульних тварин та поміщення їх в притулок.

Як розповів Володимир Ніценко раніше, притулок європейського зразка для тварин розташується по вулиці Гонти. Окрім того чиновник зазначив, що у Вінниці діє «Програма регулювання чисельності тварин гуманними методами в м. Вінниці на 2016-2020 рр.».

У програмі є поняття опіки над твариною: мешканці, які утримують на подвір’ях собак та підгодовують їх, мають здійснити реєстрацію тварини, взяти її під свою опіку та відповідальність. «Це європейський підхід, коли люди приручають тварин та доглядають за ними. Коли усі тварини будуть зареєстровані, матимуть свої «паспорти» та опікунів, тоді й буде порядок» – сказав Ніценко.

  • Що стосується процедури евтаназії тварин, то вона здійснюється лише у випадках, коли хвороба тварини не сумісна із життям, – прокоментував Володимир Ніценко.

Згідно із Програмою, кількість безпритульних тварин планують зменшити зі 100% у 2016-му році до 20% у 2020-му.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору