× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничани просять встановити спеціальні контейнери для роздільного збору сміття

Вінничанка пропонує встановити в місті спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття. Йдеться про п’ять окремих контейнерів. 

У своїй петиції Ірина Ластовецька, наголошує на тому, що минулого року Україна увійшла в десятку країн з найбільшою кількістю сміття на одного жителя в світі. Авторка петиції посилається на рейтинг агентства 24/7 Wall Street, за даними якого Україна посідає дев’яте місце в “сміттєвому топі” і щорічно продукує 10,6 тонн сміття на одну людину. 

Слід зауважити, що серед мешканців нашого міста спостерігається стрімкий ріст соціального запиту на екологічний роздільний збір твердих побутових відходів. На жаль, містяни не мають змоги нормально сортувати сміття, оскільки на смітниках відсутні відповідні контейнери для збору паперу, металу, скла і пластику та контейнерів для небезпечних відходів, – йдеться в петиції. 

Авторка також посилається на ст. 30 та 33 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” та ст. 21 ЗУ “Про відходи”, де вказано, що “функції щодо регулювання відносин у сфері поводження із відходами, у тому числі з небезпечними, відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування”. 

На підставі всього вищевказаного авторка петиції пропонує міській владі:

  • встановити на території міста спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття (сировини), а саме окремо для: пластику, паперу, скла, металу, небезпечних побутових відходів (градусників, використаних ламп та елементів живлення);
  • забезпечити вчасну передачу цієї сировини до пунктів переробки та/або утилізації;
  • організувати та забезпечити розміщення соціальної реклами щодо необхідності сортування сміття (сировини);
  • забезпечити організацію заходів щодо інформування населення Вінниці про правила поводження з відходами, їх сортування в тому числі небезпечних. 

Наразі петиція зібрала 1 підпис з 350 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 14 днів 

Читайте також: Життя у стилі “нуль відходів”: вінничанам розповіли про сортування сміття та розумне споживання. ФОТО

Читайте також: У Вінниці відкрили першу станцію “глибокого” сортування сміття. ФОТО

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору