× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Діти з Вінниччини поїдуть до Гааги на зустріч з родинами загиблих рейсу MH17

29 серпня діти зі всієї України, зокрема з Вінниччини, вирушать у чергову поїздку у рамках проєкту “Книга Добра”, який покликаний поширювати ідеї “людяності, щирості та українського “нерафінованого добра”. Цього разу діти їдуть до Нідерландів, аби передати Книгу сім’ям людей, що загинули в авіакатастрофі на Донбасі.

«Книга Добра» — міжнародний соціальний проєкт, збірка ста дитячих розповідей про добро. Разом із цією книгою діти мандрують до іншої країни і передають Книгу певній спільноті заради того, аби “поширити інформацію про людяність, щирість та добро у повсякденному житті та показати всьому світу Україну з її великим чистим серцем і добрими людьми.”. Унікальні примірники «Книги Добра» зберігаються у бібліотеках Ватикану, Туреччини, Литви, Латвії, Естонії, Румунії та України. Примірник, який у 2018 році повезли до Ватикану, створений з унікальних матеріалів: папір до кожної сторінки виготовлений із бавовни та трав, зібраних у різних регіонах України.

Це Книга про Україну, про нас, українців, і про майбутнє, яка містить в собі щире та нерафіноване добро, — описують проєкт на сайті «Книги Добра».

Як розповів Veжі Анатолій Слівінський, голова правління ГО “Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО” (м. Вінниця), цьогоріч у серпні діти зі всієї України, і зокрема з Вінниччини, повезуть книгу до Нідерландів.

— Їдемо до Нідерландів вручити книгу сім’ям людей, які загинули в тому літаку, що впав на Донбасі (ідеться про авіарейс MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines. 17 липня 2014 року російські терористи збили “Боїнг 777”  поблизу Тореза Донецької області. Тоді загинуло 298 людей, переважно мешканців Нідерландів, – ред.). Ці сім’ї в Гаазі нас чекають, там буде день української культури.

Як пояснив пан Слівінський, для цієї поїздки їхня організація відібрала дітей, чиї батьки воювали на сході. Відтак, від Вінниччини до Нідерландів вирушать п’ять дітей з Бару, Жмеринки, Томашполя та Вінниці. Група з Вінниці вирушить у подорож 28 серпня, де пізніше долучиться до усіх учасників проєкту в Івано-Франківську. Далі “посланці добра” зупиняться у Німеччині, а кінцева уточка подорожі — Гаага, Нідерланди. Анатолій Слівінський також розповів, що під час поїздки для дітей організують екскурсії та відпочинок.

— До кінця року з «Книгою Добра» планують об’їхати десять країн, — каже пан Слівінський. — Були вже у Стамбулі, країнах Прибалтики, а також вручили книгу принцесі Румунії. Планують об’їхати п’ятдесят країн світ, в тому числі завезти книгу до бібліотек США та Александрії.

Засновниками проєкту «Книга Добра» є Любомир Гузар, міністр закордонних справ Павло Клімкін, лауреатка Шевченківської премії в галузі літератури Марія Матіос. Саме вінницька громадська організація “Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО” робить відбір дітей для участі у цьому проекті, підписавши меморандум з одними з організаторів проєкту, благодійною організацією «Чисте серце».

Головне фото: ukrinform.ua

Фото в матеріалі: VeжА, briz.if.ua, kolomyia.today

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору