Вінничани люблять «класику»: у Вінниці триває перший фестиваль кави

Насолодитися кавою, спробувати різні сорти, відчути себе у ролі бариста та навіть придбати каву на сувенір — все це вінничани можуть ще до ночі.

На площі неподалік міської ради відчувається насичений аромат кави — все це через те, що 5 вінницьких кавярень вирішили влашувати свято для всіх гостей Дня Європи.

Для того, щоб вінничани могли насолодитися кавою не на ходу, по центру локації розставлені брендовані столики від кожної кавярні. Кавоманів у Вінниці дійсно багато – майже біля кожної «кавярні» великі черги, бариста активно працюють та ще паралельно встигають всім посміхатися і розповідати про каву. Безладу на столах також немає.  Як розповідають учасники фестивалю,  вінничани переважно купують класичну каву, у більшості випадків –  американо. 

  • В нас найбільше купують американо, хоча також полюбляють капучино, а для дітей ми готуємо смачне натуральне какао, – розповідають у кавярні «Чорна кішка — білий кіт» і пропонують нам «потестити» капучино.

Окрім цього, протягом дня поруч із «Котами» відбуваються різноманітні майстер-класи: від приготування альтернативної кави до розпису імбирного печива. Вінничанам також пропонують спробувати каву на піску – така можливість є лише біля цієї кавярні.

Ціни тут  від 15 до 25 гривень. Окрім кави, можна придбати лимонади власного виробництва за 15 гривень, макаруни, зефір та корисні солодощі.

Поруч розташувалась кавярня «Золотий дукат», де відразу можна помітити, що це кава свіжого обсмаження, а також є навіть  ще не смажені зернята. Велика посудина зі смаженою кавою привертає увагу багатьох, особливо своїм ароматом.

Ціни тут від 12 до 18 гривень, а свіжообсмажена кава продається на вагу. Також продаються різноманітні кекси, штруделі та макаруни. 

За «Золотим дукатом» розташувались ще одні «кавові альтернативники» – кав’ярня Turman.

Всі бажаючі можуть відчути себе баристою і приготувати каву альтернативним методом. Вінничани купують в основному класику, а гості й туристи цікавляться більше альтернативою. Також купують каву в зернах з собою, – говорять у “Турман”.

Класична кава тут коштує 12 гривень, альтернатива — 35, а родзинка кавя’рні – кава холодної екстракції у невеличкій баночці — 45. Виявляється, каву холодної екстракції купують навіть на подарунки. Окрім цього, пригощають і смаколиками – цукерками домашнього виробництва та «горішками» зі згущеним молоком. 

Далі розташувалась кавярня «Дім кави». Саме тут під час прогулянки містом сьогодні пили еспресо премєр-міністр Володимир Гройсман та мер міста Сергій Моргунов.

Кава тут за доволі демократичними цінами – від 12 до 27 гривень. Відрізняється у «Дому кави» і оформлення зони для відпочинку — плетені крісла.

Далі розташовується кавярня «Coffeelatika» – тут найбільша черга чи то через яскраву ятку, чи вінничани дійсно люблять пити каву саме тут. Однак, найбільше купують тут охолоджуючі напої, а також каву з різними сиропами.  

Загалом атмосфера на невеличкому «кавовому острівці» приємна, але єдина проблема майже всіх кавярень – немає куди викинути паперові горнятка.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору