× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничани хочуть карантин у школах, однак епідпоріг у Вінниці поки не перевищено

Переймаючись здоров’ям дітей, вінничани активно підтримують петицію щодо запровадження карантину в школах міста. Водночас рівень захворюваності в області поступово знижується. Тож чи варто чекати школярам позапланових канікул?

Вінничанин Іван Бохонко у п’ятницю, 11 січня, зареєстрував петицію до міської влади у якій просить запровадити карантин у школах. Пояснює таку необхідність тим, що у місті низька температура і за таких умов підвищується рівень захворюваності школярів. Лише за три дні петиція набрала 527 підписів і тепер чекає на розгляд.

Однак, 11 січня Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України оприлюднив інформацію щодо епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в області. За даними лабораторного центру, впродовж  другого  тижня 2019 року  захворюваність в порівнянні із попереднім тижнем знизилась на 1,7 % і склала 569,9 випадки на 100 тис. нас., при епідемічному порозі 824,5 випадків на 100 тис. нас. Загалом захворюваність була на 30,9 % нижчою епідемічного порогового рівня.

Впродовж минулого тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулись 9138 громадян, серед яких було 4619 (50,5%) дітей.  Було госпіталізовано 346 осіб, з яких 267 – діти. Летальних випадків не зареєстровано. Найбільші рівні захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались в Бершадському, Жмеринському та Чечельницькому районах.

Разом з тим, хоча в області кількість хворих зменшується, у самій Вінниці – збільшується. У сюжеті телеканалу “ВІТА” начальниця відділу департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Наталя Авраменко розповіла, що у Вінниці ще не досягли епідемічного порогу на 20%, але разом з тим щодня рівень захворюваності зростає.

 

VежA звернулась за коментарем до очільниці департаменту освіти Вінницької міської ради Оксани Яценко, щодо того чи нині розглядають можливість запровадження карантину.

– Сьогодні діти вийшли в школу і поки не заповниться моніторинг відвідування, я не можу сказати, чи перетнули ми поріг захворюваності. Всю картину бачитиму вже під вечір. Ми щоп’ятниці звітуємо перед Держпровспожидслужбою у Вінниці і, наскільки мені відомо, у Вінниці ще не перетнули 20% епідпорогу.

Поки кількість хворих не перевищує допустимих меж, про запровадження карантину говорити зарано.

Читайте також: Мотолікарі: на Вінниччині сільським медикам видали електроскутери. ВІДЕО

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору