Вінничани будуватимуть сонячні електростанції у Чорнобилі

Вінницькому підприємству передано в оренду землі в Чорнобильській зоні, де мають бути збудовані сонячні електростанції.

Як повідомляє ТСН, земельні ділянки ТОВ «Екосолар Інвест» передало Державне агентство України з питань управління зоною відчуження в оренду на 49 років.

Окрім виділених 3,4 гектара зазначеному підприємству, ще 1,7 гектара отримала в оренду на ті ж потреби київська компанія «Солар Чорнобиль».

Зокрема «Екосолар Інвест» отримало в користування бетонний майданчик відстою автотранспорту в Чорнобилі, а київська компанія – частину бетонного майданчика біля споруди «розподільний пристрій 2-ої черги» в Прип’яті.

За даними Держагентства, «Екосолар Інвест» уже експлуатує одну сонячну електростанцію в Україні потужністю 3 МВт.

Також, повідомляє ТСН із посиланням на дані Держреєстру, «Екосолар Інвест» належить Олександру Лабенському і Батіме Бабич: «Син Бабич – Дмитро – раніше був депутатом Київської облради від Партії регіонів, очолював Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.

Єдиним бенефіціаром «Солар Чорнобиль», згідно з даними Держреєстру, є Євген Варягін – колишній керівник проектів із сонячних електростанцій компанії Activ Solar (підконтрольній братам Клюєвим).

У той же час у Держагентстві з управління зоною відчуження стверджують, що «Солар Чорнобиль» є спільним проект консорціуму «Enerparc AG – Батьківщина Енержі Груп» – йдеться у матеріалі.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору