Вінничанку з рідкісною хворобою обстежили у США та призначили експериментальне лікування. ВІДЕО

Восьмирічна Іринка Химич нещодавно повернулась з Бостона. Маленькою вінничанкою із рідкісною генетичною хворобою, що характеризується передчасним старінням, зацікавились в Америці та запропонували їй експериментальне лікування.  

У Бостоні Іринка відвідала єдину у світі лікарню, де вивчають рідкісну хворобу – прогерію (синдром Хатчінсона-Гілфорда), повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

Така необхідна подорож виявилась непростою для організму дитини: майже весь політ дівчинка страждала від кровотеч з носа, головного болю та спазмів, розповіла її мама. Та й саме обстеження в лікарні стало випробуванням, адже Іринка боїться лікарів, а особливо – болісних процедур. Перераховуючи обстеження, дівчинка розповіла журналістам, що там, у Бостоні, “дуже погано кров роблять”, а щоб відволікти її від неприємних моментів здачі крові та зайвого нервування – до лікарні дозволили привести собаку.

 

– Вона бачить голку і все – в дитини істерика, – розповідає мама Діна Химич. – У них друга специфіка лікування – ніхто силою не візьме. Вони побачили, що дитина боїться і всі відійшли і сказали заспокоїти дитину.

Після обстеження виявилось, що батьки Іринки змогли самостійно підтримати організм дівчини, але тепер необхідно буде приймати спеціальні пігулки впродовж всього життя, щоб зупинити розвиток прогерії. Щоправда, наразі це лікування експериментальне і ще не відомо, як відреагує організм дитини на специфічні препарати.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленька вінничанка з рідкісним захворюванням потребує допомоги

– Дітки, які приймають ці ліки – живуть.  А інша група, яка не приймає, а за ними просто стежать, то їх вже дуже мало залишилось. За рік нашого спілкування більше десяти дітей померли, – додає Діна Химич.

Хвороба негативно впливає на організм Іринки і їй також необхідно пройти реабілітацію. У дитини пошкоджені суглоби, а в п’ять років навіть був інсульт, після чого у неї почались приступи, коли періодично не відчувала праву руку чи ногу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтерка підстриглась «під нуль», аби підтримати 7-річну вінничанку з рідкісним захворюванням. ВІДЕО

За озвученою у сюжеті інформацією, дітей із таким захворюванням у світі залишилось півтори сотні.

Щоб допомогти родині, можна переказати кошти на рахунок Діани Химич (матері): ПриватБанк 4149 4978 6719 3940. Або зв’язатися з нею за телефоном 096 692 26 97.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору