Вінничанка вперше стала лауреатом літературної премії Симоненка

Щорічно національну літературну премію ім. Василя Симоненка призначають у двох номінаціях: «За кращий художній твір» та «За кращу першу поетичну збірку».

Цього року у номінації «За кращий художній твір», з-поміж 17 фіналістів конкурсу, відзначили вінничанку Наталку Доляк. Літературну премію ім. Василя Симоненка започаткували у 2012 році і поки що Наталка Доляк – єдина вінничанка, яка її отримала. Перемогти їй допоміг роман «Загублений між війнами».

11951623_90122413330

Всеукраїнська літературна премія імені Василя Симоненка — нагорода для вшанування пам’яті поета Василя Симоненка. Призначена для підтримки молодих талантів, заохочення професіональних і непрофесіональних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, до написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України.

35754_53567

«Загублений між війнами» розповідає по життя людини на тлі буремних років кінця ХІХ століття і аж до німецької окупації Києва. На майже 500 сторінках роман описує життєвий шлях талановитого письменника і поета та мужнього воїна Юрія Будяка (Покоса). Здається, подій його бурхливої долі вистачило б не на одне життя. Англо-бурська війна, Перша світова, революція, розпад Російської імперії, становлення УНР, репресії, сталінські табори, Друга світова… Цій незвичайній людині довелося не один раз міняти і рід занять, і спосіб існування. Він був матросом і чабаном, воював в Африці на боці повсталих бурів, врятував Вінстона Черчилля, мандрував Францією, Італією, Сінгапуром, Туреччиною; вчителював в українському селі, був одним із найвпливовіших діячів новітньої української культури, брав участь у створенні УНР, пройшов крізь сталінські табори. У звичайний людський вік вмістилася надзвичайна доля, і життя дивовижної людини стало ніби дзеркалом несамовитого часу», – йдеться в анотації до роману.

Видавництво роману – «Клуб сімейного дозвілля». Переглянути та придбати роман можна на сайті.

Головне фото  i-vin.info

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору