× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничан запрошують посидіти на “Дивані Незалежаності” та зробити селфі з Почекуном

19:15
Автор: Віталія Мазур

У центрі Вінниці на кілька годин 23 серпня оселиться відомий герой Мережі – Почекун. Поряд з ним можна буде зробити селфі та послухати інструктаж про те, як активно приймати рішення щодо змін у місті та не перетворитися на отакого чекаючого героя.

Так організатори акції “Диван Незалежаності” вирішили привернути увагу вінничан до однієї із проблем українців, яка триває протягом усього періоду Незалежності держави – безініціативності.

У Вінниці робитимуть селфі з прапором-тортом, а потім – пригостять ним усіх охочих

 – Ми хочемо спонукати громадян саме до участі у прийнятті рішень, які би призвели до кращих змін певних явищ. Незалежність – це не просто статус, а вміння самостійно ініціювати звернення, писати петиції, аби знаходити однодумців та спільно щось корисне робити, не чекаючи вказівок чиновників, старших по будинку чи інших відповідальних осіб, – пояснює мету акції організаторка, представниця ГО “Інститут Республіка” у Вінниці Христина Коваленко.

На думку організаторів, на сьогодні як в Україні, так і у Вінниці зокрема, живе чимало громадян, котрі свою активну позицію проявляють максимум у соціальних мережах, і зазвичай це виражається через незадоволення якими процесами у місті та місці, де ці “активісти” вони проживають. Така собі “диванна сотня”.

  • Власне, тому й образом такої позиції ми обрали саме диван. На нього ми посадимо славнозвісного Почекуна, і запропонуємо вінничанам – діяти, або далі сидіти на дивані, склавши ручки. Ми роздамо брошури, в яких буде зазначено алгоритм дій при вирішенні того чи іншого питання. Також ми розкажемо приклади діяльності громадян, які встали з дивану і почали щось робити – писати петиції, організовувати зістрічі з однодумцями. Або ж самостійно взялися вирішувати якусь проблему, – каже Христина.

До речі, одним із найяскравіших прикладів стала 14-річна вінницька школярка Марія Чикальська, котра самостійно взялася прибирати півострів Бригантина. У знак подяки за актину позицію та свідомість Марію нагородили у мерії цінним призом – подарували iPhone останньої моделі.

Тож усім вінничанам, які хочуть дізнатися, як почати щось вирішувати, до кого звертатися, варто прийти на Європейську площу до Вежі о 12:00. Або ж просто зробити кумедне фото із популярним цьогорічним мемом – Почекуном. Покваптеся – акція триватиме дві години – до 14:00.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.