Вінничан запрошують обговорити забудову Десятого мікрорайону

Десятий мікрорайон, землі якого роками були “яблуком розбрату” між міською владою та власниками земельних ділянок, невдовзі можуть таки спорудити. Його планують забудувати жилими будинками, дитячими садочками, школами та релігійними спорудами. 

На сайті Вінницької міської ради повідомили про початок громадського обговорення містобудівної документації “Детального плану територій 10-го мікрорайону”. Ця ділянка знаходиться у кінці Вишеньки та обмежена вулицями Андрія Первозванного, Келецька та Барське шосе. Раніше землі цього мікрорайону належали Якушинецькій сільській раді і лише у 2015 році були приєднані до Вінниці. Попри те, що у генпланах міста ця територія підпадала під забудову – на практиці виявилось, що знайти вільні земельні ділянки там вкрай важко, адже у свій час вінницька райдержадміністрація надала дозвіл на будування там садибних ділянок. Декілька років пішло лише на те, щоб звести до купи інтереси всіх власників земель та громади міста Вінниці.

Замовником виготовлення документації є департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради, а розробник – ТОВ “Проект плюс”.

Згідно із кресленнями, на території планують звести декілька багатоквартирних будинків, а також виділять землю під приватну житлову забудову. Також запроектовано ще торгівельний центр із паркінгом, два дитячі садочки, кожен з яких зможе вмістити 200 дітлахів, також збудують школу на 36 класів (орієнтовно це 1080 учнів). Наразі на території Десятого мікрорайону будують Римо-католицький костел.

Раніше у інтерв’ю Vежі директор департаменту архітектури та головний архітектор міста Олександр Рекута розповів, що влада мала наміри спробувати різні типи житлової забудови на території Десятого мікрорайону – невеличкі таунхауси, багатоквартирну забудову середньої поверховості, та, ймовірно, декілька значно вищих будинків. Висували ідею, аби сама територія використовувалась виключно як рекреація – озеленена, з благоустроєм і майданчиками, а вже по периметру житла облаштували б паркувальну зону для автомобілів. Щоправда, чи втілять ці ідеї в реальність покаже час, адже спершу необхідно затвердити детальний план забудови всієї території мікрорайону, а вже пізніше братися за проектування конкретних проектів.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Олександр Рекута: «Вінниця – це «дитя модерну», але ми рухаємося вперед»

Нагадаємо також, що у лютому опублікували проект нової церкви УПЦ Московського патріархату – Хресто-Воздвиженського храму з власною школою, поліклінікою, стадіоном, а також житловий будинок, які мали б розміститися по вулиці Миколи Ващука. Ці споруди УПЦ МП мали намір використовувати для власних потреб. Щоправда, це була лише візуалізація проекту і про жодні можливі терміни спорудження комплексу, його вартість, а також джерела фінансування не повідомлялось. Ситуація подібна – спершу необхідно затвердити детальний план мікрорайону, а пізніше влаштувати окремі громадські слухання, щодо будівництва “кварталу Московського патріархату”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церква City: у Вінниці УПЦ МП хоче збудувати “релігійний” район з церквою, басейном і трапезною. ГРАФІКА

З основними техніко-економічними показниками детального плану території Десятого мікрорайону, графічними матеріалами та додатковою інформацією можна ознайомитись в департаменті архітектури та містобудування (вул. Пушкіна, каб. 20) в робочі дні з 16 до 17 години.

Громадське обговорення триватиме до 13 серпня, після чого оголосять про громадські слухання. Поки що вінничани можуть надсилати свої пропозиції та зауваження з даного питання до департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, каб. 710), тел. 59-51-55, 59-51-59.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору