× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Військова форма та Олег Винник: що просили вінницькі діти з інтернату на Новий рік. ФОТО

Військова форма під замовлення, золоті сережки, шкарпетки, набори для творчості, машинки «на пульті» та … Олег Вінник – такі ось подарунки забажали собі дітки на Новий рік.

Йдеться про акцію «Подаруй дитині посмішку», в рамках якої вінничани стали справжніми Дідами Морозами та Святими Миколаями. Ще на початку грудня представники «Центру підліткових клубів «Vin Smart» вирушили до Староприлуцької школи-інтернату.

 

Там кожна дитина писала листа до головних новорічних персонажів, а потім волонтери доклали усіх зусиль, щоб виконати ці бажання. Відтак вдалося втілити у реальність мрії 60 дітлахів віком від 10 до 17 років.

  • Діти часто невпевнено питали, чи можна загадати два подарунки, – розповідає Анна Воронюк, педагог-організатор Центру підліткових клубів та ініціаторка акції. – Ми пояснювали, що можна писати скільки завгодно, а якщо перелік буде надто великим, то все одно постараємось максимально його виконати.

 

Окрім відносно стандартних бажань, як олівці, розмальовки, гарні резиночки для волосся, та навіть просто шоколадних цукерок чи чогось на кшталт цього, були доволі оригінальні «замовлення» до Діда Мороза. Як наприклад військова форма чи «волосся, що світиться», а ще – діти просили одяг: теплі шкарпетки, рукавички, куртки і светрики.

Й справді, якщо один з хлопчаків замовляв у Діда Мороза одну машинку «на пульті», то деякі діти хотіли водночас з десяток подарунків.

  • Ось наприклад одна дівчинка просила собі кофту, вирівнювач для волосся, лак для волосся і тому подібне. А в кінці переліку…. забажала собі Олега Винника. А що було перед цим – це певно вона хотіла так підготуватися до зустрічі з кумиром. Поклали у пакунок усе, що було замовлено, окрім Винника, – каже Анна Воронюк.

До речі, директор «Центр підліткових клубів «Vin Smart» Дмитро Мира сказав, що спробує втілити і це бажання, хоча б у тій чи іншій мірі: «У нас є кілька варіантів, ми подумаємо, що можна зробити».

 

  • У цій школі – діти, в яких є батьки. Та з різних причин – вони не з ними. Трохи раніше ми влаштовували акцію для зовсім маленьких вихованців, а цього разу вирішили зробити свято і для трохи старших, – каже Дмитро Мира. – Насправді, діти хотіли не так багато, як думалося. Один наприклад написав: «Дідусю Морозу! Я дуже хочу шкарпеточки, теплу кофтинку, олівці. Якщо в тебе буде змога подарувати хоч щось з цього, я буду дуже щасливий». Тобто, діти не просили планшетів чи телефонів.

До збору усіх цих речей долучилися депутати, волонтери «Vin Smart» та звичайні вінничани. Принесли подекуди навіть більше, аніж просили.

  • Люди справді перейнялися цими переліками, несли пакунками просто, – каже Анна. – І в нас теж було свято, коли ми й не сподівалися, що вдасться передати те чи інше, а врешті – люди приносили та приносили, ще й дякували, що ми це збираємо. Ось наприклад, хлопчик дуже просив собі куртку: ось таку й таку, такого-то розміру і такої-то форми. Принесли точнісінько ту, як треба.

 

Одна дівчинка попросила собі таке накладне різнокольорове волосся та таке, що світиться у темряві – канікалон. «Щоб бути найгарнішою!» – пояснила волонтерам дитина. Проте це бажання, на жаль, не вдалося втілити. На противагу цьому, лист іншої дівчинки, яка забажала просто сережки – вдалося втілити навіть більше: вінничанка принесла малечі справжні, золоті прикраси.

  • А ось весь 7-й клас наче змовився і написав, що усі хочуть флешки. Були також переліки із понад 10 пунктами, відтак дехто отримає своє «замовлення» одразу у двох пакунках.

А ось інший хлопчик замовив собі єдиний подарунок – військовий костюм. Врешті, його пошили під замовлення. Чому саме це бажання в нього з’явилося – не пояснив.

 

  • Найстарші вихованці школи-інтеранту хотіли переважно спортивний одяг та взуття, а ще – кепки, причому виключно певних виробників (високої цінової категорії) та кольорів. Волонтерам спочатку люди передали звичайні спортивні шапки, та врешті перебираючи згодом те, що приносили люди – знайшли ті кепки: певних фірм і кольорів. «Я так зраділа, наче це мені такий подарунок зробили» – посміхається Анна.

 

Замовляли у Діда Мороза і клейові пістолети для творчості, «стрічечки для виробів», набори для орігамі.

  • Коли ми прийшли до тих діток за листами, вони вже прикрасили свою школу різними паперовими фігурками – дуже гарно. Тому ми зібрали всього для орігамі та творчості більше, ніж просили. Бо люди деякі приносили просто кошти і ми іноді докуповували подарунки.

  

До речі серед благодійників, які приносили до «Vin Smart» речі – маленька дівчинка, яка попросила маму віддати усі свої книжки.

  • Мама цієї маленької була першою, хто нам щось приніс, – розповідає Анна. – Вона передала дітям книжки з казками, набори із гелями для душу, помади, гребінці, туші та навіть набір для виготовлення печива. Дитинка своїй мамі сказала про книжки: «я вже усе перечитала, тому ти мені купиш нові, а діткам оці віддай – вони ж їх не читали».

Сьогодні ж подарунки відправилися до своїх отримувачів. Дмитро Мира та Анна Воронюк, до речі, виконуватимуть роль Діда Мороза та Снігуроньки, які вже й даруватимуть назбиране всім містом.

  

Організатори акції дякують усім, хто долучився: «Знайте, що ваш внесок зробив щонайменше одну дитину щасливішою!».

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору