Відтворити картину війни: під Вінницею на «Вервольфі» УПА битиме «червоних» та німецьку десантуру

Дві сотні вояків трьох великих таборів – Червоної армії, Вермахту та УПА – знову зійдуться у битві під Вінницею на руїнах ставки Гітлера «Верфольф». Тут два дні на початку вересня триватиме міжнародний фестивaль «Живa історія: Вервольф, літо 1944».

2 та 3 вересня на території історико-меморіального комплексу жертв нацизму, що поблизу Стрижавки, за вісім кілометрів від Вінниці, охочі до незвичайних відчуттів туристи зможуть відчути та побачити побут солдатів цих трьох таборів.

SS знову на “Вервольфі”: на ставці Гітлера під Вінницею відтворили бій 43-го року

Ставка “Вервольф” під Вінницею: місце, де Гітлер втратив ґлузд

  • Захід організує Вінницький обласний краєзнавчий музей, громадська організація «Честь і слава», «Жива історія». Фактично це пов’язано із датою початку другої Світової війни – 1 вересня 1939 року, та із датою її завершення – 2 вересня 1945 року. Ми хочемо нагадати, що Друга світова війна почалася саме 1 вересня 1939 року із окупації Польської Республіки, бо досі багато з нас пам’ятає лише за 22 червня і 9 травня. А ми ж переходимо на європейський та всесвітній формат, тому маємо бачити історію ширше. І так само маємо пам’ятати і про капітуляцію Японії та всі страшні жертви, яких завдає війна, – розповів Vежі голова обласного осередку ГО «Честь і слава» Віталій Головенько.

Так, 2 вересня протягом усього дня із 13:00 до 18:00  заходи відбуватимуться у форматі «Жива історія» – учасники клубів реконструкції стануть живими експонатами. Реконструктори з усієї України розіб’ють табори та відтворять атмосферу майже ідентичну до тієї, яка була у солдатів у ті часи. Будуть три основних табори німецьких військ та їх союзників, радянських військ та Української повстанської армії.

  • Три великих табори будуть поділені на менші підрозділи. Зокрема ми хочемо представити військо польське – їх табори, до речі, в часи війни формувалися неподалік Житомира. Також буде велика піхота Вермахту, СС і підрозділ німецьких десантників. Останні, до слова, базувалися колись у Калинівці, де зараз аеродром. На жаль, можливості десантуватися вони не матимуть тому виступатимуть пішими колонами. У повній красі постануть війська УПА. Також плануємо представити румунські війська.

– Чим відрізнятиметься ця військо-історична реконструкція від торішньої?

  • Сам бій відбудеться 3-го вересня о 12:00. Цього разу ми відтворимо події літа 1944 року. Форма одягу та озброєння реконструкторів також будуть зразка цього періоду. Дуже великий табір заплановано створити саме від Червоної армії, адже торік переважали гітлерівці. Також планується, що до реконструкції подій Другої світової війни долучаться нинішні воїни АТО. Бої відбуватимуться умовні – тобто це не буде відтворення конкретного якогось історичного бою, а більше для того, аби показати як все це тоді виглядало, відтворити картину війни.

За словами Віталія Головенька, на території меморіалу очікується приїзд близько двохсот реконструкторів. Для глядачів, які забажають поринути в історію, потрібно буде лише заплатити за вхід на територію – 20 гривень для дорослих та по 10 зі школярів або студентів. Групові екскурсії  коштують 100 гривень, за фото- та відеозйомку потрібно буде доплатити 20 і 30 гривень відповідно.

  • Ми шукаємо спонсорів, аби допомогли також організувати повноцінну польову кухню, аби глядачі наповну скуштували солдатського життя тих часів. Тому будемо раді будь-якій допомозі, – каже Віталій Головенько.

Доєднатися до фестивалю у якості спонсорів можна за контактами, вказаними на сайті ТУТ.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору