Відновити село після вибухів: до Павлівки з’їжджаються волонтери з усієї країни. ФОТО

Ситуація у Калинівці «підняла на ноги» не лише вінницьких волонтерів, активістів та просто небайдужих людей, але й молодь зі всієї України. Допомогти сімям постраждалих приїхали і учасники всеукраїнського волонтерського проекту «Будуємо Україну разом».

«Будуємо Україну разом» (БУР) – це всеукраїнський волонтерський табір, метою якого є допомагати українцям, які потрапили в скруту і не можуть самостійно вирішити свої проблеми. «Відновлюємо стіни помешкань – руйнуємо стіни між людьми»- саме під таким гаслом відбувся перший відбудовчий табір на Донбасі восени 2014 року. А вже з 30 вересня 18 хлопців та дівчат активно допомагають мешканцям селища Павлівка відбудовувати пошкоджені будинки.

Координатор будівельного напрямку табору «Будуємо Україну разом» Дмитро Зазуляк розповів, що вже наступного дня після вибухів, частина команди із Львівської освітньої фундації почала моніторити, що сталося і яка допомога потрібна постраждалим.

  • Через декілька днів після вибухів, ми дуже активно моніторили ситуацію і дали заклик у нашій групі. За 4 роки існування проекту, у базі назбиралося близько 1500 людей, тому волонтери дуже швидко відгукнулися, – розповідає Дмитро.

На місці у координації з місцевими щодо побутових та робочих питань БУРівцям допомагає голова сільської ради та організація «Пласт-Калинівка». Саме завдяки їх допомозі волонтери знають де потрібна робоча сила, скільки яких матеріалів є та куди їм рухатися далі.

  • Ми коли приїхали, то були проблеми з постачанням матеріалів. Не вистачало шиферу, цементу, цвяхів, дерева. Але потім все налагодилося. Нас перевіряли, дивилися документи, запитували для чого ми приїхали, але я розумію поліцію – це потрібно. Тепер навіть у сільського голови Павлівки є мій номер телефону, то він координує, що та де потрібно зробити та допомогти, – говорить волонтер.

Наразі Дмитро координує п’ять об’єктів у Павлівці. Передусім волонтери допомагають малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, людям, котрі живуть одні або похилого віку, а також особам з інвалідністю. За словами волонтера, зараз вже майже всі житлові будинки у селищі відновлені, а люди дуже вдячні. З негативом «зустрічатися» на вулицях Павлівки не доводилося.

  • Всі дуже приємні та вдячні люди, ми багато спілкуємося. Вони стараються завжди чимось нас пригостити, то каву зроблять, то на обід чи вечерю запросять, – говорить Дмитро.

Живуть волонтери у гуртожитку Калинівського технологічного технікуму, звідти щодня до Павлівки їх возить автобус, з понеділка усіх також годують в їдальні. Серед 18 осіб – 8 дівчат, які на рівні з хлопцями лазять по дахах та роблять таку ж роботу.

  • В нас немає такого, що “ось ти дівчинка, не роби це, бо це важко”. Наші дівчата так вміло по дахах лазять, вже вміють нормально будувати та ремонтувати. Допомагаємо як можемо, – розповідає координатор.

Дмитро зазначає, що завдяки тому, що у Павлівці також працюють професійні будівельники, роботи там вже майже нема. Але селищний голова попросив допомогти у музичній школі в Калинівці, яка також постраждала від вибухів. Туди вже завтра  відправиться 8 волонтерів та волонтерок. Орієнтовно БУРівці пробудуть на території Калинівки ще до цієї суботи та допомагатимуть всіх, хто цього потребує.

Також Дмитро закликає вінничан, які хотіли б також стати волонтерами «Будуємо Україну разом» подавати заявки на участь у проекті в Авдіївці.

  • Там також зараз дуже потрібна допомога, тому приєднатися можуть всі охочі віком від 18 років. Табір розпочнеться 8 жовтня та триватиме два тижні. Ми там не лише будуємо, але й культурно та цікаво проводимо свій час, знайомимося з різними активістами місцевими, граємо у ігри, мандруємо, – говорить Дмитро, а дізнатися більше про проект можна на сторінці у фб.

Фото зі сторінки волонтерки Євгенії Марчук 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору