Відкрити небо над Вінницею: у філармонії триває Міжнародний “Аероконгрес”-2017. ФОТОРЕПОРТАЖ

Чого не вистачає Вінниці та Поділлю загалом, аби стати туристичним центром? Як розвивати місцевий аеропорт, аби він став справжніми повітряними воротами Вінниці, залучив до міста гроші та туристів? Для того, аби спробувати розібратися в цих питаннях, у Вінниці розпочався IV Міжнародний “Аероконгрес”-2017, що вперше відбувається поза Києвом.
В Обласній філармонії сьогодні – значна частина міського істеблішменту, посадовці мерії та обласної адміністрації та навіть представники українського уряду. Але головні учасники події – авіатори з усієї країни та з-за кордону, директори аеропортів, топ-менеджери туристичної галузі, готельєри та ресторатори. Три дні вони спільно працюватимуть у Вінниці, аби знайти шляхи пожвавлення туристичних потоків на Поділля та звідси – за кордон, а в ідеалі – укласти нові угоди.

   

  • До прикладу, сьогодні представники авіакомпанії “Белавіа” вивчають можливість відкриття рейсу з Вінниці на Мінськ. Однак наразі перед нами стоїть важлива задача перетворення Вінницького аеропорту на сучасний транспортно-логістичний комплекс, котрий буде здатен приймати повітряні судна з будь-якої країни та будь-якого класу, – говорить директор аеропорту “Вінниця” Ярослав Мазурець.

За словами п. Мазурця, за результатами “Аероконгресу”-2017 сьогодні у Вінниці може бути створення туристичної асоціації авіаперевізників. Проте які конкретно проекти реалізовуватиме асоціація – поки не каже: “Ви дізнаєтеся про це першими”, – обіцяє журналістам директор аеропорту.

Водночас уздовж коридору, який веде до зали засідань, розставлені стенди з проектами нових аеропортів та детальними планами сучасних “повітряних воріт”, вже створених в інших містах. На столах – окремі деталі спеціальної техніки, необхідною для інфраструктури аеропортів. З огляду на потребу вінницького аеропорту в новій злітно-посадковій смузі та снігоприбиральній техніці, можна припустити, що ці стенди тут виставлені не лише “для краси”.

 

Інтригує новими угодами, які можуть пожвавити небо над Вінницею і секретар міської ради Павло Яблонський

  • Передусім потрібно відзначити статусність сьогоднішньої події: жодного разу Вінниця, та й будь-яке місто України окрім Києві подібних заходів не приймало. Тому для нас це велика честь організувати такий міжнародний захід. Конгрес триватиме три дні: учора в нас були практичний робочий день безпосередньо в аеропорту, сьогодні учасники конгресу працюватимуть в робочих групах у філармонії.

  • Ми вже маємо певні проекти конкретних угод, але говоритимемо про них тоді, коли папери лежатимуть на столі підписані та коли в небі буде “відкрите вікно”. Тоді все заявимо, – обіцяє Яблонський.

Вже на початку роботи конгресу директор Вінницького аеропрту Ярослав Мазурець отримав перехідну нагороду “Аеропорт року” від асоціації “Аеропорти України”.

– Ми не найбільший аеропорт країни, просто найкращий, – скромно зазначив п. Ярослав.

Робота “Аероконгресу” у Вінниці триватиме сьогодні до вечора та завтра, 19 жовтня. Серед інших учасників в роботі форуму візмуть участь Президент національної туристичної організації Іван Ліптуга, голова Державіаслужби Олександр Більчук, топ-менеджери “Укрзалізниці” та “Укрпошти”, а також представники авіакомпанії BELAVIA, генеральний менеджер турецького аеропорту “Даламан” Хамді Гувенч, експерти з розвитку аеропортів Польщі.

Фото Ольги Мірощниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору