× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Відкриті дані Вінниці зможуть знайти і читати роботи без участі людини

На сесії Вінницької міської ради 27 квітня депутати ухвалили рішення «Про затвердження Положення про відкриті дані Вінницької міської ради». 

Згідно з цим Положенням, невдовзі у Вінниці має покращитися ситуація з публікацією, використанням та поширенням відкритих даних Вінницькою міською радою та її виконавчими органами, комунальними підприємствами. Як йдеться у положенні, це сприятиме налагодженню постійного зв’язку з середовищем зацікавлених сторін: бізнес, науковці, громадський сектор, журналісти, активісти, ІТ-середовище, представники влади).

Зокрема, рішення передбачає публікацію відкритих даних у “машиночитаному форматі – йдеться про формат даних, структурований таким чином, що дає змогу інформаційним системам ідентифікувати, розпізнавати, перетворювати і отримувати конкретні дані без участі людини”. Простими словами, положення передбачає автоматичний пошук, копіювання та перетворення інформації в інший формат спеціальними комп’ютерними програмами.

Відповідно до Положення, “при впровадженні програмних комплексів та ІТ-інструментів у Вінницькій міській раді… обов’язково враховується принцип інтероперабельності, можливості експорту даних, які генеруються або використовуються відповідною системою, у одному або кількох форматах відкритих даних”.

Окрім того п 3.1. Положення передбачає, що “Публічна інформація у формі відкритих даних, яка не підпадає під обмеження Закону України «Про доступ до публічної інформації», має бути оприлюднена за замовчуванням”. А в п. 3.2. йдеться про те, що  “Розпорядники публічної інформації за власної ініціативи та за результатами спілкування з зацікавленими сторонами, запитами громадськості можуть публікувати додаткові (цікаві/корисні) набори у формі відкритих даних”.

Також згідно з рішенням, прийнятим депутатами, для визначення даних у формі відкритих даних, які потрібно першочергово оприлюднити, проводяться:

– аудит даних;

– онлайн-опитування;

– зустрічі, обговорення із зацікавленими сторонами, громадськістю;

– аналіз запитуваної громадянами інформації в порядку доступу до публічної інформації Вінницької міської ради та її виконавчих органів, комунальних підприємств;

– аналіз відвідуваності, переглядів з офіційного веб-сайту Вінницької міської ради та сайтів комунальних підприємств.

З повним текстом Положення, ухваленим на сесії, можна ознайомитися за цим посиланням. 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору