Від трилерів до комедій: у Вінниці відбудуться Дні польського кіно

Нові польські кінострічки можна буде переглянути вже наступного тижня, протягом якого вінничанам покажуть шість фільмів мовою оригіналу, однак – із субтитрами.

У зв’язку із тим, що кінотеатр “Родина”, де традиційно відбувались такі покази на ремонті, цьогоріч Дні польського кіно будуть проходити в училищі культури та мистецтв ім. Леонтовича та у залі ОКП “Вінницякіно”. Переглянути польські кінострічки можна буде з 9 по 14 жовтня.

Початок усіх сеансів о 19:00, вартість квитків – 30 гривень, їх можна придбати у касі кінотеатру “Родина”

Зала училища культури і мистецтв ім. Леонтовича (вул. Симона Петлюри, 40)

9 жовтня – “Мистецтво кохання”, 2017 рік.

Фільм заснований на реальних подіях, та розповідає історію життя Міхаліни Віслоцької, яка написала книгу із сексології, що змінила все. Але перш ніж її книга “Мистецтво кохання” підкорила рідний книжковий ринок і революціонізувала сексуальність Польської народної республіки, авторка мусила пройти довгий шлях. Відомий гінеколог присвятила роки ламанню консервативних звичаїв і перепалці з бездушною цензурою. Розповідь про появу “Мистецтва кохання” – це історія сексуальної революції у польській версії.

Трейлер фільму ТУТ.

10 жовтня – “Марія Склодовська-Кюрі”, 2016 рік.

Це фільм про життя відомої польської лауреатки Нобелівської премії. Історія незвичайної жінки, яка без вагання йшла за покликом серця, а завдяки розуму, знання і непересічного таланту зуміла здобути прихильність світу науки, де завжди домінували чоловіки. Це також неповторна подорож у часі до Парижа на зламі століть – міста мистецтва і відкриттів, що змінювали світ.

Трейлер фільму ТУТ.

11 жовтня – “Червоний павук”, 2015 рік.

Кароль – звичайний молодий чоловік, який зустрівся із набагато старшим за віком чоловіком, якого він вважає Червоним Павуком – жахливим серійним вбивцею, що полював на вулицях Кракова у 1960-х роках. Кароль стає одержимим і слідкує за ним. Тим часом він зустрічається із Данкою – трохи старшою за нього фотографинею, яка працює у місцевій газеті. Кароль водночас спокушений любов’ю і захоплений смертю, але незабаром йому доведеться зробити найважливіший вибір свого життя.

Трейлер фільму ТУТ

12 жовтня – “Планета самотніх”, 2016 рік.

Аня – романтична дівчина, яка шукає щастя на Інтернет-порталах знайомств. Томек – ведучий найвідомішої і дуже суперечливої телепрограми країни. Захоплений Анею, він пропонує їй стати героїнею його шоу, в якому він покаже правдиве лице чоловіків, що фліртують у мережі, і висміє наївність жінок, які шукають там свій ідеал. Шалені пригоди Ані швидко стають великим хітом, однак одного дня Аня несподівано зустрічає ідеального чоловіка. На Томека тисне його директор, а він мусить рятувати не лише популярність програми.

Трейлер фільму ТУТ.

Зала ОКП “Вінницякіно” (вул.Ботанічна, 15)

13 жовтня – “Новий світ”, 2015 рік.

“Новий світ” – це історія трьох молодих іммігрантів, які шукають своє місце у Польщі. Герої фільму: вражений воєнною травмою афганець, загублена у власному тілі українка та білоруска, котра втікає від невдалого кохання. Як зазначив один із режисерів кінострічки, “Новий світ” – це передовсім фільм про пошук самого себе, про те, що треба спочатку полюбити себе, аби пізніше комусь подарувати свою любов.

Трейлер фільму ТУТ.

14 жовтня – “Остання сім’я”, 2016 рік.

Дія фільму відбувається протягом 28 років, однак сюжет концентрується на варшавському періоді життя сім᾿ї Бексінськіх. Дія фільму починається в 1977 році, коли Томек Бексінські поселяється у своїй квартирі, його батьки живуть поруч, тому їхні стосунки залишаються дуже тісними. Мати Зося і далі турбується через надто вразливий характер Томка, а в той же час Здзіслав Бексінські намагається повністю присвятити себе мистецтву. Після першої невдалої спроби самогубства Томка, Здзіслав і Зоф᾿я повинні боротися не тільки за сина, але й повернути контроль над своїм життям. Коли Здзіслав підписує контракт із арт-дилером з Франції Пьотрем Дмоховскім, а Томек починає працювати в польському радіо, видається, що сім’я має позаду всі найгірші проблеми. Однак збіг дивних, фатальних подій лише надійде.

Трейлер фільму ТУТ.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору