× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Від підводного світу до українського маяка: як художники з Вінниччини розмальовують муралами Кейптаун. ВІДЕО

Рука,  що тримає залізобетонну вежу та ніжні квіти на тілі будівлі – на гігантській стіні бізнес-центру у середмісті Кейптауну з’явився мурал із зображенням херсонеського маяку, що доповнений петриківським розписом, повідомляють у сюжеті ТСН.

Ідея належить художниці зі Жмеринки Тетяні Хорн, яка вже п’ять років живе у цьому місті. Нагадаємо, раніше Vежа вже розповідала про те, як український маяк з’явився в центрі Кейптауну, а тепер сюжет про цю подію зняли столичні телевізійники. До  створення муралу долучився вінницький художник Олександр Никитюк. Він прибув до ПАР, щоб взяти участь у міжнародному Public Art Festival.

Як йдеться в сюжеті, можливість створення такого об’єкту з’явилась завдяки підтримці Посольства України та Української Асоціації у ПАР. «Зображенням буде херсонеський маяк, таким чином ми хочемо донести усьому світу, що Крим – це Україна», –  зазначив посол України у ПАР Тарас Кузьмич.

Мурал виконаний у жовтому та блакитному кольорах, а «потужну чоловічу структуру» маяку доповнюють ніжні петриківські квіти, які, за задумом Тетяни Хорн, органічно вписуються у цей малюнок.  Художникам знадобилось три місяці від задуму, щоб реалізувати проєкт.

Яскравий мурал привертає увагу як місцевих жителів, так і туристів, адже Кейптаун – одна з найбільших туристичних столиць світу. «Тепер про те, що Крим – це Україна, точно знають і місцеві художники», – говорить мисткиня.

Сама Тетяна вже п’ять років живе у ПАР, її мурали  стали вже візитівкою міста. Перша робота художниці – великий підводний світ на стіні рибного магазину – особливо полюбилася жителям.

«Цих рибок вже знають усі та залюбки приходять з ними пофотографуватись», – кажуть місцеві. А у містечку Ламбербей художниця також навчає петриківському розпису.

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Автор: Вероніка Перепелиця

Поділитись публікацією
Вгору