Від народних пісень до Шопена: філармонія запрошує на жовтневі концерти

Цього місяця у Вінницькій Філармонії вінничан запрошують на три концерти: послухати народний хоровий спів, твори Фредеріка Шопена та навіть саундтреки з кіно у виконанні народних інструментів. 

У четвер, 19 жовтня, для вінничан витсупить заслуженний академічний Закарпатський народний хор з міста Ужгород з програмою “Ой, на горі винобрання”.

Про цей колектив знято фільми і видано кілька книжок, а з його творчого спадку можна зібрати унікальний фотоархів і цілу нотну бібліотеку. Він був і залишається унікальним явищем вітчизняної культури як єдиний в Україні професійний колектив, що зберігає і пропагує не лише українське мистецтво, а й мистецтво всіх національних меншин Срібної землі (публіцистична і поетична назва Закарпаття). Основа репертуару – це старовинні русинські, українські, словацькі, угорські, чеські, румунські, німецькі, ромські народні пісні і танці, які колектив презентує як в Україні, так і за кордоном.

Початок концерту 19 жовтня о 18:30. Вартість квитків – 30-80 гривень.

Наступний концерт у середу, 25 жовтня, для вінничан зіграє піаніст Геннадій Дем’янчук у супроводі Симфонічного оркестру Вінницької філармонії. Вони представлять музичні “Шедеври Європи ХІХ ст.” У програмі концерту твори Фредеріка Шопена та перший концерт для фортепіано з оркестром Людвіга ван Бетховена.

Геннадій Дем’янчук – лауреат престижних міжнародних конкурсів: “Jeunesses Musicals” в Белграді (Сербія (колишня Югославія, 1989 рік, I премія), “Music World” в Фівізано (Італія, 2001 год, I премія). Він постійно виступає у багатьох містах України та за кордоном: у Італії, Бельгії, Південній Кореї, Японії, Росії, Німеччині, Франції та інших.

Початок концерту о 18:30, вартість квитків – від 30 до 80 гривень.

Ще один концерт у вівторок, 31 жовтня, вперше на вінницькій сцені зіграє квартет народних інструментів “Лабіринт” з Києва. Сьогодні учасниками колективу є Євгеній Діденко (домра), Андрій Кузь (домра), Євгеній Грибан (баян), Сергій Нефедов (балалайка-контрабас).

Мета музикантів – пропагувати у своїй творчості силу народних інструментів, виходячи за межі їх традиційного сприйняття. До свого прем’єрного концерту у Вінниці колектив підготував спеціальну святкову програму з яскравими і всесвітньо відомими музичними творами від класики епохи Бароко до джазу і кіно шедеврів усіх часів.

Початок концерту о 18:30, вартість квитків – 30-80 гривень.

Довідки за телефонами (0432)66-13-50, (0432)66-06-91 та (093)027-75-70.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору