Від мультиків до комедій: маленьких вінничан запрошують стати експертами на «Чілдрен кінофест»

Вже незабаром у місті відбудеться кіно-свято для маленьких вінничан. З 26 травня у кінотеатрі «Родина» розпочнеться IV Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Програма фестивалю складатиметься із дев’яти кінострічок різних жанрів.

Триватиме фестиваль протягом тижня, з 26 травня по 4 червня у 20 містах України, серед яких – Вінниця. На покази запрошують глядачів від чотирьох років. Однією із головних подій нинішнього року стане показ фіналістів конкурсу короткометражних фільмів, знятих українськими дітьми у віці від 7 до 14 років. Десять картин-номінантів буде показано на великому екрані, а спеціальне журі обере серед них переможця. Про це координатори фестивалю у Вінниці повідомили сьогодні, 15 травня.

Чілдрен Кінофест – це щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Фестиваль має за мету розвивати в Україні традицію сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів.

Кінофестиваль одночасно є й конкурсом, переможця котрого зможуть обрати самі глядачі – перед початком перегляду гості отримають спеціальний бюлетень, у якому поставлять оцінку фільму.

Координаторка кінофестивалю у Вінниці Аріна Кантоністова розповіла, що символом цьогорічного кінопоказу є совенятко Чарлі.

  • У всьому світі професіонали знімають фільми для дітей та підлітків, всі вони для сімейного перегляду. Найкращі стрічки можна буде переглянути безкоштовно, адже на сьогодні вартість квитків у кінотеатрах, як правило, недешеві. Окремі фільми цьогорічного фестивалю були навіть номіновані на премію “Оскар”, а це, я вважаю, певний рівень.  Поряд із професіоналами, діти також можуть брати участь у створенні своїх кінострічок та їх демонструвати. На жаль, цьогоріч серед заявок не було вінничан, але, можливо, наступного року вони долучаться до кінофестивалю.

За словами директорки кінотеатру “Родина” Галини Боднар, вони вже вп’яте прийматимуть у своїх стінах дитячий кінофестиваль. Торік покази відвідали майже півтори тисячі глядачів – зала була заповнена кожного сеансу. На її думку, такий захід буде корисним для всієї родини, адже дитина зможе переглянути цікавий фільм та проголосувати за нього, а батьки краще зрозуміють, що подабоється їхнім дітям.

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться у п’ятницю, 26 травня о 14:00 у кінотеатрі “Родина”. Координатори вже організували проведення декількох майстер-класів, у яких головним героєм буде совеня: діти з цим персонажем виготовлятимуть різноманітні брошки та іграшки, дівчаткам робитимуть тематичний манікюр із зображенням совунь.

Окрім цього, у кінотеатрі планують влаштувати “виставку кіно” та показати кінотехніку різних часів. У рамках відкриття фестивалю діти також зможуть взяти участь у зйомках невеличкого фільму, а фотограф Костянтин Ревуцький зробить тематичні світлини на згадку. До речі, координатори заходу ще запрошують усіх бажаючих долучитися до проведення майстер-класів та допомогти в організації кіносвята.

Усі покази фільмів будуть починатися вже наступного дня після відкриття фестивалю о 9:30. Цьогоріч у рамках кінофестивалю покажуть:

  • Субота, 27.05

«Життя кабачка» (Франція, 66 хв., 8+) – анімаційний фільм, що розповість про дружбу підлітків. Отримав премію «Сезар» за найкращий дебют та оригінальний сценарій, а також був номінований на премію «Оскар».

  • Неділя, 28.05

«Хлопчик у золотих штанях» (Данія – Швеція, 99 хв, 6+) – фентезі, у сюжеті якого герой знаходить чарівні штані, з кишені яких можна нескінченно виймати грошові купюри. Фільм здобув приз глядацьких симпатій на найбільшому європейському кінофестивалі для дітей Cinekid.

  • Понеділок, 29.05

«Люблю тебе, мамо!» (Латвія, 83 хв, 12+) – повчальна історія про те, як маленька брехня може призвести до серйозних наслідків. Стрічка отримала премію дитячої секції Generation Kplus Берлінського кінофестивалю й була висунута від Латвії на «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою.

  • Вівторок, 30.05

«Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» (Великобританія, 98 хв, 7+) – екранізація бестселера англійської письменниці Джорджії Бінг.

  • Середа, 31.05

«Вперед до школи!» (Данія, 76 хв, 5+) – комедія, що розповість про хлопчика, чиє головне правило – порушувати правила дорослих.

  • Четвер, 1.06

«Маленький монстр» (Швеція, 72 хв, 4+) – анімаційний фільм, який познайомить глядачів із сімейством чарівних чудовиськ, які чекають на поповнення у родині.

  • П’ятниця, 2.06

«Микита Кожум’яка» (Україна, 85 хв, 5+) – казка Манука Депояна, яка зібрала на батьківщині понад 11 мільйон гривень, також вийшла в прокат у Польщі й Туреччині, а тепер побореться за глядацькі симпатії гостей «Чілдрен Кінофесту».

  • Субота, 3.06

«Люм’єр!» (90 хв, 10+) – глядачам також покажуть ретроспективу – колекцію відреставрованих кінострічок братів Люм’єр, над якими працював директор Каннського фестивалю та заядлий кіноман – Тьєррі Фремо.

  • Неділя, 4.06

«Лапа» (Угорщина, 92 хв, 7+) – фільм, заснований на реальний подіях, який здобув Гран-прі на минулорічному Чілдрен КіноФесті та розповідає про команду тренера і собаки-рятувальника, які подолають чимало перешкод на шляху до успіху, любові оточуючих і міжнародної слави.

Як повідомила Людмила Станіславенко, на показ фільмів також запросять дітей з інтернатів області. Також одим із пріоритетів кінофестивалю є залучення якомога більшої кількості дітей з віддалених районів області.

Вхід на всі покази – безкоштовний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю або у кінотеатрі. Реєстрація розпочалась вже сьогодні, 15 травня. Зауважимо, що частина місць виділяється організованим групам глядачів із соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

Головне фото – racurs.ua

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору