Від драм до комедій: вінничан запрошують переглянути кращі українські короткометражки

Ще декілька днів вінничани мають змогу переглянути у кінотеатрі “Родина” кіноальманах “Українська Нова Хвиля. 20/16+” – збірку кращих українських короткометражок, відзначених нагородами різноманітних кінофестивалів. 

Вже вп’яте Національний центр Олександра Довженка демонструє кіноальманах від сучасних українських режисерів. Цьогоріч проект “Українська Нова Хвиля. 20/16+” розпочався 16 березня у Києві. Перш ніж потрапити до Вінниці, збірка короткометражок збирала глядачів в 11 містах України.

Вінничани можуть потрапити на показ кіноальманаху у кінотеатрі “Родина” до шостого квітня. Початок о 20:00. Тривалість перегляду лише 83 хвилини. Придбати квитки можна у касі кінотеатру за 20 гривень.

“Українська Нова Хвиля” – проект презентації найкращих короткометражних фільмів українських режисерів-дебютантів поточного року. Започаткований Національним центром Олександра Довженка 2012 року, він щороку, представляє у всеукраїнському прокаті  найкращі короткометражні дебютні роботи молодих українських режисерів, що були відзначені на національних та міжнародних кінофестивалях.

До збірки 2016 року увійшли шість фільмів, серед яких драми, комедії та документальні:

“Дім”, реж. Ірина Цілик.

“Галичина 1940-их, Карпати, ліси…Коли назад шляху немає і вперед немає його також, коли репресії і близька присутність ворогів змушують відмовитися від звичного життя і свого дому, все, що ми можемо, – зберегти цей дім у собі” – Диплом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) Найкращому українському короткометражному фільму – Одеського МКФ, 2016

“Чорногора”, реж. Тарас Дронь.

“Дванадцятирічний Юрко живе у далекому гірському селі удвох із мамою. Тато Юрка поїхав на заробітки у Польщу. Боротьба за батькову вантажівку перетворюється на історію дорослішання” – Приз глядацьких симпатій в українському конкурсі IX Львівського Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art, 2016 

“Сказ”, реж. Марися Нікітюк.

“В розпалі життєвої кризи Тамара намагається дізнатися, чи заразилася вона сказом від собаки, що вкусила її на вулиці. Аж раптом до неї додому приходить жінка – молода коханка її чоловіка.” –  Учасник Національного конкурсу 46-го МКФ “Молодість”, 2016

“Кров’янка”, реж. Аркадій Непиталюк.

“Андрієві батьки закололи свиню, щоб зробити традиційну українську страву – кров’янку – для майбутньої невістки Маші. Хочуть зустріти її як свою, пригостити найкращим – стравою зі свинячої крові. Але Маша – єврейка. І ніхто, окрім Андрія, про це не знає.” – Найкращий фільм Національного конкурсу МКФ “Молодість”, 2016

“Загублені”, реж. Світлана Шимко.

“Історія про загублені речі та загублених людей.” – учасник Національного конкурсу Міжнародного фестивалю Docudays UA, національного конкурсу 46-го МКФ “Молодість”, East Silver Market міжнародного фестивалю Jihlava IFF (Чехія), Міжнародного фестивалю Pärnu Film Festival (Естонія).

“Ґолден лав”, реж. Павло Остріков.

“Через свої комплекси Віктор довго не може наважатися зайти в місцевий Будинок культури на побачення-п’ятихвилинки. Однак, переживаючи муки самотності, все ж таки вирішує піти на цей крок. Страх Віктора підтверджується – кожне побачення, неначе випробування для нього. Всі, окрім одного…” – найкращий фільм Національного конкурсу Кінофестивалю “Відкрита ніч”, кращий фільм Всеукраїнського конкурсу “Золотий СУК”, перше місце на ХІ міжнародному кінофестивалі “КІНОКІМЕРІЯ”, друге місце Всеукраїнського конкурсу “Україна: шлях до миру”, учасник ALTER-NATIVE International Short Film Festival (Румунія), учасник XX International Film Festival ZOOM-ZBLIZENIA (Польща), учасник CORTISONICI International Short Film Festival (Італія), учасник Short Film Corner Канського кінофестивалю (Франція).

Фото з сайту Національного центру О. Довженка

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору