«Вежа для туристів», нова об’їзна та 11 пішохідних переходів: вінничани склали нові петиції до влади

Мешканці Вінниці продовжують активно брати участь у розвитку міста, виявляючи наявні проблеми та надсилаючи владі свої пропозиції щодо їх вирішення. 

Зокрема надвечір понеділка 25 вересня було подано одразу три петиції. Їх можна буде підтримати протягом 11 днів – до 8 жовтня.

Перша з них стосується будівництва окружної дороги між Тиврівським та Гніванським шосе. Як вважає автор петиції, Андрій Лях, це має позитивно вплинути на потік автотранспорту у місті. Станом на сьогодні петиція набрала 63 підписи із 350 необхідних.


Друга петиція стосується вінницької телевізійної вежі. Вінничанин Руслан Савчук пропонує зробити її привабливішою зокрема для туристів: встановити на верхівці споруди скляну сферу, яка слугуватиме оглядовим майданчиком та міститиме, наприклад, телескопи.

«Думається, що багато охочих захочуть подивитись на велич та красу європейського міста Вінниці. Особливо вражаюче, напевно, буде вночі. Звичайно, можна встановити там телескопи, проводити пізнавальні екскурсії, лекції. Навіть можна там невеличкий ресторан відкрити», – пише Руслан Савчук.

Автор петиції пропонує зробити підйом у сферу платним – від 100 до 200 гривень. Станом на сьогодні петиція набрала 24 підписи із 350 необхідних.


У наступній петиції – також від Руслана Савчука – пропонується побудувати у Вінниці протягом найближчих років одразу 11 підземних чи надземних переходів.

Вінничанин пояснює таку необхідність збільшення транспорту у місті. Зокрема пропонується:
1. Підземний перехід до Західного Вокзалу від кінцевої зупинки трамваю (з подальшим розширенням у майбутньому переходу через Хмельницьке шосе від самої будівлі Західного вокзалу)
2. Підземний перехід в районі Лісопарку навпроти площі Могилка
3. Надземний перехід до Лісопарку на підвищенні (над трамвайними путями) у зв’язку із вдалим географічним розташуванням навпроти церкви та комерційної недобудови трохи далі перехрестя 600-річчя – Хмельницьке шосе
4. Підземний перехід навпроти Фонтану із Титаном на перехресті Космонавтів – Келецька
5. Підземний перехід на перехресті Юності – Келецька біля тролейбусної/трамвайної зупинки (навпроти квіткового міні-ринку).
6. Підземний перехід навпроти Центрального ринку через вулицю Коцюбинського
7. Підземний перехід до Муніципального ринку через вулицю Привокзальну
8. Підземний перехід у найбільш прохідному місці через Барське шосе
9. Підземний перехід в районі перехрестя Коцюбинського-Замостянского (біля будинку Офіцерів)
10. Підземний перехід через дорогу на Центральний міст у напрямку фонтану «Рошен»
11. Підземний перехід на перехресті вулиць 600-річчя – Келецька

Також Руслан Савчук зазначає, що «вінницька влада ігнорує раніше подані петиції, посилаючись на недостатнє фінансування та незапланованість побудови таких об’єктів». Та вінничанин вважає, що «у Вінниці є фінансові можливості та відповідні ресурси для будівництва хоча би одного-двох переходів за рік. До того ж, зараз у Вінниці є досить багато інвесторів, які будують новобудови на вінницькій землі. Нехай за кожен будинок інвестори будуть перехід . Нехай навіть їх називають іменами своїх житлових комплексів. До того ж, поява переходів значно зменшить транспортні затори у місті».

Руслан Савчук просить владу щонайменше прорахувати вартість будівництва переходів – наприклад, в районі Центрального ринку або до Лісопарку.

Станом на сьогодні петиція набрала 30 підписів із 350 необхідних.


Учора, 28 вересня, також було зареєстровано три петиції. Їх можна підтримати ще протягом 13 днів – до 10 жовтня.

Перша петиція стосується реконструкції басейну в спортивному комплексі по вулиці Академіка Янгеля, 48. Як зазначає авторка звернення, Сара Ротман, «станом на сьогоднішній день басейн на 6 доріжок знаходиться в аварійному стані і не працює з 2006 року».

Відтак вінничанка вважає доречною реконструкцію басейну щонайменше для того, «щоб жителі Замостя також мали своє штучне водоймище для оздоровлення дітей та дорослих».

Станом на сьогодні петиція набрала 47 підписів із 350 необхідних.


В наступній петиції від вінничанки Наталі Поліщук йдеться про встановлення світлофору на пішохідному переході по вулиці Соборній біля школи-гімназії № 2.

Авторка звернення вважає існуючий перехід небезпечним, позаяк тут водії часто ігнорують пішоходів:  «В двох напрямках руху рухається по два ряди машин. І, навіть, якщо перший ряд зупинився, починаєш переходити, а наступний ряд – найчастіше не зупиняється, взагалі – проноситься просто поруч. І стоїш, не знаючи, чи повертатись, чи на свій ризик йти вперед».

Відтак Наталя Поліщук просить убезпечити пішоходів, в тому числі дітей, які вчаться у гімназії, та встановити на переході світлофор із таймером зворотного відліку.

Станом на сьогодні петиція набрала 7 підписів із 350 необхідних.


Ще у одній петиції вінничанин Владислав Притула висловлює думку, що потрібно збільшити фінансування громадського транспорту та промоніторити наявні проблеми транспортної системи міста.

Автор зокрема пропонує:

1. Створити комісію для перевірки графіку руху та, відповідно, завантаженності громадського транспорту.
2. Виявити проблемні маршрути та години руху, для яких характерні стоячі місця у маршрутних таксі, надмірна завантаженність трамваїв та тролейбусів.
3. Розробити механізми, які б дозволили збільшити потужність перевізників шляхом перегляду графіку руху, заміну маршрутних таксі на більш пасажиромістні.
4. Розглянути на бюджетному засіданні збільшення фінансування у т.ч. дотацій приватним перевізникам, для приведення ситуації до такої щоб дозволила громадянам міста отримувати належної якості послуги з перевезення.

Станом на сьогодні петиція набрала 12 підписів із 350 необхідних.


Головне фото – Андрія Завертаного

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору