Весна прийде: у Вінниці висадять карликові жоржини і вирубують аварійні дерева в парку. ВІДЕО. ФОТО

У «Вінницязеленбуді» активно готуються до приходу весни. У теплицях висаджують квіткове насіння, а в центральному парку зрізають сухостійні дерева.

Як повідомляє «ВІТА», на підприємстві сіють насіння багаторічних квітів, які одразу по закінченню зими висаджуватимуть по місту. Серед них – карликові жоржини, які у Вінниці висадять вперше. Вони, до речі, уже зійшли.

  • Висота цих рослин – не більше 30-ти сантиметрів, – мовиться в сюжеті. – Зараз працівниці сіють бегонію германську. Висаджують по одному зернятку в одну лунку. Далі насіння накриють склом і чекатимуть до березня, поки ті зійдуть.

Як розповіла начальниця теплично-парникового господарства «Вінницязеленбуд» Зоя Рачковська загалом буде висаджено близько 30 тисяч бегоній.

 

Читайте також про минулорічну підготовку зеленбудівців:  Сакури чекать свого часу: як у вінницьких теплицях готують зелень для весни. ФОТО

А вчора, 4 січня, у Центральному міському парку зрізали чотири дерева.  Про це пише Vinbazar.com з посиланням на заступника директора «Вінницязеленбуд» з агротехнічних питань Миколу Залецького.  Як пояснює представник підприємства їх зрізали через те, що напередодні одне із дерев впало на сусіднє, створивши загрозу для відпочивальників. Крім того, ще більше сотні дерев в аварійному стані також планують зрізати.

За словами пана Залецького, минулого року лісопатологом проведено обстеження насаджень у парку. Фахове дослідження показало, що 136 дерев досягнули граничного віку, є в аварійному стані, сухостійними або суховершинними. Однак, щоб отримати дозвіл на їх виробку  адміністрація парку звертатиметься до департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України.

Парк заснований у 1936 році на основі дубово-грабового масиву, який відмежовував західну околицю тогочасної Вінниці від земель магнатів Грохольських (П’ятничани). Площа становить близько 40 га.

У Зеленбуді наголошують, що санітарна вирубка необхідна для «здоров’я» об’єкта. Від всихання постраждали сосни, які ростуть поряд із міським планетарієм. У них осипається кора та гілки.

Нагадаємо також, що на 2018-й рік запланована реконструкція Центрального міського парку за майже 10 мільйонів гривень.

Фото Ольги Мірошниченко, vinbazar.com

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору