«Very nice»: у Вінниці жінки з 8 країн світу вчаться бути політикинями

Небуденні гості з усього світу завітали у Вінницю: 31 травня саме у нашому місті стартував триденний тренінг для жінок у політиці.

30 депутаток прибули із семи країн: Індії, Індонезії, Македонії, Боснії та Герцеговини, Сербії, Туреччини,  Швеції. Восьмою країною-учасницею є Україна.

З самого ранку і до вечора учасниці тренінгу «Місцеві політичні лідери – зміцнення потенціалу жінок у політиці» слухали лекції, а також знайомилися із політикумом Вінниці та області.

Спочатку ознайомилися із роботою Вінницької обласної ради, де своїм досвідом поділилася депутатка Людмила Станіславенко, котра розповіла, що серед 84-х обранців в облраді всього дев’ять жінок.

Наступною для відвідин жіночою делегацією стала Вінницька міська рада. Тут гостей зустріла заступниця міського голови Галина Якубович – її поява особливо здивувала учасниць та організаторів тренінгу.

 • Я дуже щаслива, що у Вінниці заступником мера є жінка, – сказала керівниця навчальної програми Крістін Екстрьом.

Крістін представляє Шведський міжнародний центр місцевої демократії. Починаючи з 2014 року, ця організація організувала вже п’ять таких тренінгів для жінок у політиці в різних країнах світу. Цього разу місцем для проведення навчання було обрано Україну.

 • Цей тренінг виключно для жінок-політиків, яких було обрано депутатками. Створення цього тренінгу було викликано тим, що рівень присутності жінок у політиці по всьому світі та в Україні зокрема є досить низьким. Жінки не лише не представлені як депутатки місцевих рад, а й також як міські голови заступники міських голів чи секретарі міських рад. Оскільки жінки в цілому складають 50% населення, то жінки у політиці є відображенням демократичних цінностей країни. Саме тому уряд Швеції вкладає кошти в цю програму, Загалом, кількість учасниць за всі ці роки становить уже понад 120, – говорить Крістін.

Знайомлячи іноземних політледі із роботою міської ради Вінниці, Галина Якубович навела коротку статистику.

 • Якщо говорити про склад міської ради, то із 54-з депутатів восьмеро жінок. Гадаю, що це замало, бо я бачу, що жінки у роботі дуже активні. Проте, у структурних підрозділах міської ради Вінниці жінки складають 74% працівників. Врдночас у 31-му підрозділі міськради жінки займають 15 керівних посад. Крім того, серед 56-ти заступників керівників цих підрозділів жінок – 39, – сказала Галина Якубович.

Крім того Якубович розповіла про кращі підприємства міста та ознайомила зі Стратегією розвитку «Вінниця-2020». А ще додала, що Вінниця є одним із міст України, яке приєднується до Європейської хартії єдності жінок та чоловіків у житті місцевих громад.

 • Нещодавно під час одного із засідань виконавчого комітету Вінницької міської ради було ухвалено відповідний проект рішення. На наступну сесію міської ради ми винесемо це питання у порядок денний, де запропонуємо депутатам підтримати та проголосувати, – сказала Галина Якубович.

 • Це є дуже гарним кроком, – прокоментувала Крістін Екстрьом. – Я не кажу, що жінки кращі за чоловіків, чи навпаки. У демократичному суспільстві мають бути представлені усі рівноцінно, і йдеться не лише про стать, а й про різні вікові категорії населення – як молодь, так і людей старшого віку, а також люди з інвалідністю. Лише тоді кожен із представників цієї категорії зможе якісно представляти інтереси тієї когорти громадян, до якої належить.

На завершення візиту до мерії, іноземні політикині також ознайомилися із роботою «Прозорого офісу» та відділу оперативного реагування «Цілодобова варта».

 • Very nice, – коментували закордонні гості, не втомлюючись фотографувати та знімати на відео всю екскурсію.

Протягом тренінгу у Вінниці його учасниці прослухають лекції та засвоять на практиці наступні теми:

 • Стратегічне відображення проблеми з одноранговим зворотнім зв’язком
 • Шлях вперед – мої особисті цілі для заключного семінару
 • Інклюзивне Лідерство – визначення можливостей
 • Стратегічне питання – як досягти своїх цілей
 • Моя місія для участі в семінарі – гендерний баланс в політичному представництві
 • Цілі сталого розвитку
 • Як розробити місцевий план дій
 • Місцевий план дій для цілей сталого розвитку.

Тренінг «Місцеві політичні лідери – зміцнення потенціалу жінок у політиці» триватиме до 2 червня включно.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору