Велика реставрація Вінниці: за три роки у місті планують оновити дев’ять архітектурних пам’яток. ФОТО

Протягом трьох наступних років у Вінниці планують відреставрувати відразу дев’ять пам’яток архітектури. Це передбачено Програмою реставрації об’єктів культурної спадщини на території м. Вінниці на 2018-2020 роки.

Відповідний документ опублікований на сайті Вінницької міської ради. Місто налічує низку архітектурних та історичних пам’яток ХVІІ-ХХ ст., які потребують проведення ремонтно-реставраційних робіт. У наступні три роки реставрувати збираються дев’ять пам’яток архітектури місцевого значення.

VежА вирішила зафіксувати стан усіх цих споруд, в якому вони перебувають зараз, аби порівняти ці пам’ятки до і після реставрації.

«Будинок міської Думи» по вул. Соборній, 67

з пристосуванням під потреби Вінницької міської ради.

Реставрацію мають здійснити у 2019 році, на це планують витратити 900 тисяч гривень.

 

«Літній театр» в ЦПКіВ ім.Горького по вул. Хлібній, 1

Реконструнструкцію мають почати вже наступного року та витратити на споруду два мільйони гривень. Ще стільки ж планують витратити у 2019 році.

Читайте також: Літній театр у Вінниці планують перебудувати до 2021-го року

«Будинок окружного суду» по вул. Грушевського, 17

з пристосуванням для потреб міського суду

Реконструкцію мають здійснити у 2019 році за 3 мільйони гривень.

 

Історичний будинок гімназії (будівля Технічного ліцею) по вул. Монастирській, 4

Реконструкцію будівлі запланували на 2018 рік, на неї мають намір витратити 4,6 мільйона гривень.

Особняк капітана Четкова по вул. Пушкіна, 38

Реставрацію мають почати у 2019 році та витратити на неї протягом року 2,4 мільйони, а продовжити у 2020 році й витратити додатково аналогічну суму.

Фасад «Готелю «Франсуа» по вул. Соборна, 50

Реставрація фасаду будівлі в самому центрі міста відбудеться вже наступного року, на неї витратять один мільйон гривень. 

Восени вінницький історичний готель на Соборній відреставрують за мільйон

Садиба Коцюбинського по вул. І. Бевза

Відреставрувати садибу “головного” вінницького письменника планують у 2019 році, за понад 1,5 мільйона гривень.

У Вінниці планують відремонтувати музей-садибу Михайла Коцюбинського

Особняк капітана Длуголенцького по вул. Магістратській, 66

Памятку місцевого значення мають відреставрувати в 2019 році за 2,25 мільйона гривень. Наразі в цьому приміщенні, збудованому Григорієм Артиновим, розташована дитяча художня школа.

 Особняк (Львовича) по вул. С. Петлюри, 15

Споруда, де також була розташована Канцелярія Головного отамана УНР Симона Петлюри, має бути реставрована у 2018 році за 250 тисяч грн., в 2019 році – за один мільйон гривень, а в 2020 році на неї планують виділити ще мільйон.

Таким чином, протягом 2018-2020 років на реконструкції усіх цих будівель планують витратити 24 300 859 гривень. Рішення про виділення цих коштів може бути прийнято вже на наступній сесії міської ради 22 грудня.

Окрім ремонтно-реставраційних робіт, також передбачається закладення коштів на виготовлення облікової документації на об’єкти культурної спадщини у розмірі 260 тисяч гривень. Відповідну програму повинні затвердити депутати міської ради на наступній сесії, що відбудеться наприкінці грудня.

Фото Ольги Мірошниченко

До речі, станом на 01.10.2017 р. на державному обліку перебуває 178 об’єктів культурної спадщини м. Вінниці, в тому числі 5 – археології, 120 – архітектури та містобудування, 44 – історії, 9 – монументального мистецтва, а також 12 об’єктів природно-заповідного фонду. З них національного значення – 17 пам’яток, серед яких Єзуїтський та Домініканський монастирі, музей-садиба М. І. Пирогова, садиба М. М. Коцюбинського та інші. Крім того, 43 пам’ятки національного і місцевого значення, що потребують спеціального режиму охорони, включені до Переліку об’єктів культурної спадщини України, які не підлягають приватизації. На даний час у місті визначено близько 60 пам’яток архітектури, які потребують ремонтно-реставраційних робіт у першу чергу, в т. ч. 5 об’єктів культурної спадщини національного значення

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
 • Ден

  Чому “особняк” а не “маєток”, “резиденція”,”будинок” ?

  • Роман Кайнер

   Можливо тому, що це нормальне українське слово, яке цілком правильно вжите? http://sum.in.ua/s/osobnjak

   А ще є таке слово «особа». Теж питомо українське, уявляєте?

   • Мирослав

    “Садиба” все ж природніше звучить.
    Про “СУМ”: “Словник укладали в період, коли в УРСР втілювалася в життя «теорія зближення мов та націй», за якою нібито всі мови та нації повинні були злитися в одну, тому зі словників викидалися питомі українські слова, які не схожі на російські.”
    Хоча “особняк” справді може бути утворений від “особа” > “осібний” > “особняк”.

    • Роман Кайнер

     Схоже, що пан має рацію. Так, я знаю про цей недолік СУМа (хоча, якщо словникова стаття посилається на цитату з Франка чи Коцюбинського, то звинувачувати її в совєтізмі стає важкувато, але в цьому випадку посилання лише на письменників совєцької доби). З телефона було незручно перевірити це слово в російсько-українському академічному словнику 1924-33 рр. Я його звик використовувати, як крапку у сумнівах (на жаль, лише до літери П). Цей словник дає переклад «особняка» — відруб та опрічний будинок, що сьогодні вже не варіант вживати.

     І мушу погодитись, «особняк» справді звучить дещо по-московськи.

 • simaasan

  А що не так з особняком Четкова? Він наче у досить достойному стані.

 • Valentyna Polevska

  Особняк Четкова справдi самий привабливий вигляд маэ,а коли по плану звернуть увагу на вул.Соборну: вiд будинку, в якому супермаркет “Варшава” до скверу “Лiверпуль”. Теж iсторичнi будiвлi, а вигляд мають жахливий.

  • Andriy Kachor

   Ще багато де, і на Коцюбинського – там взагалі печаль-біда. Але одним махом все одно все не зроблять, що валилося десятиріччями. Може, поступово наводитимуть лад, головне щоб підтримували в належному стані вже реставроване.

   • Valentyna Polevska

    Дякую.Хоча б на декiлькох прикрили руiни, а то дивитись страшно.