× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Велосипед і мистецтво: у Вінниці презентували скетч-календар велоподій міста

9:59
Автор: Віталія Мазур

Створити унікальний друкований авторський календар велоподій Вінниці на 2017 рік вирішили активісти міської велоспільноти.

Об’єднавши зусилля із художниками-скетчерми із команди «Breakfast & Sketch» нарешті ідея дворічної давності стала реальною. Презентація велокалендаря відбулася 5 лютого в актовій залі 17-ї гімназії.

Організаторами проекту є ініціативна група «Критична маса. Вінниця» та громадська організація «Вінниця мобільна». Головною особливістю проекту, яку організатори бажають зберегти надалі, є те, що він некомерційний. Даний велокалендар – це своєрідний посібник, як провести вінничанам цілий рік, не злізаючи із велосипеда.

Веловінниця-2018: чиновники на байках, міський велопрокат і велошколи для леді

  • Все почалося із того, що у нас спільно із фондом «Подільська громада» був проект  «Листівка з Вінниці». Це листівки, які туристи можуть придбати для себе, чи вінничани подарувати своїм друзям із інших міст. На листівках зображені різні куточки Вінниці. На одній із них – пам’ятник Михайлу Коцюбинському, біля якого стоїть велосипед. Ця листівка користувалася великою популярністю серед велоспільноти. Олександр Царевський придбав ці листівки та запросив відвідати велоподії Вінниці. Так ми прийшли на «Закрутку по-вінницьки», де створили кілька малюнків. Отак і народилася ідея створити календар із нашими скетчами, – розповіла співорганізатор проекту, одна із художниць Людмила Шиляєва.

Після цього розпочалася робота над створенням тематичних малюнків. Отримавши перелік подій веложиття Вінниці на кожен місяць, скетчери взялися за роботу. Загалом, над скетчами працювало вісім художників – семеро вінничан та одна художниця із Києва. Людмила каже, що всі скетчі були створені із першого разу.

  • У нас був чат, ми обговорили ідеї, створили замальовки відповідно до найяскравіших подій кожного місяця. Це було так злагоджено, що ми отримували неймовірне задоволення, працюючи над кожним малюнком. А дехто так захопився, що створив аж два скетчі, або ж пропонував допомогу іншим художникам, – ділиться емоціями художниця.

За словами голови наглядової ради ГО «Вінниця мобільна» Олександра Царевського, це перший для Вінниці і для України авторський календар із малюнками. Досі бачив лише фото-календарі.

  • У нас на сайті організації був календар в електронному вигляді. Але коли він існував віртуально, то популярністю користувався хіба у нашій вінницькій «велосекті». Коли ж календар існує в друковано вигляді, то це трошки змінює концепцію. Дивлячись на нього, та ще й коли такі цікаві зображення, людина починає сприймати веложиття міста по-іншому, бажає взяти в ньому участь, – каже Олександр.

За його словами, під час велосезону у Вінниці щомісяця відбувається щонайменше чотири тематичних заходи. Деякі відбуваються навіть далеко за межами міста – так, цьоо року велосипедисти зі своїми проектами поїдуть до міста Бар, Ладижин, Тульчин.

Є також ідея створити тематичні велолистівки, можливо також із календарем велоподій – їх уже можна буде купувати. А поки ця ідея ще обговорювалася, велоактивісти трохи розповіли детально про деякі байк-події Вінниці.

Календар велоподій Вінниці у 2017 році

Цього року у січні вже відбулося три заходи для велосипедистів-екстремалів: 1 січня – «Заїзд тверезості», 2 січня – велопарад ДідоМорозів, 29 січня – комбіновані фан-змагання «Доганяйко».

Далі,  лютий та березень для велосипедистів буде «сплячим» та підготовчим. Відкриття масштабного велоролерського сезону відбудеться 1 квітня:

1 квітня – відкриття сезону «Нічні вело-роло»

7 квітня – велопробіг до дня фізичної культури і спорту

28 квітня – Критична Маса. «Мир Труд Май»

Травень вінничанам подарує цілих 5 яскравих покатушок, одна з яких – 50-кілометрова велопрогулянка «50 км навколо Вінниці».

13 травня – Велопробіг до дня матері і сімї (як то було у 2016), а також «Дивогонка» для самих маленьких (Вишенське озеро)

14 травня – 2 етап ЛКУ «Дідькові стежки»

21 травня – «50 км навколо Вінниці»

21 травня – ХСО «Лісостеп» у місті Ладижин

27 травня – Велодень

Червень відзначиться цікавим велозаїздом у піжамах:

18 червня – ХСО «Лисячий яр»

23 червня – нічна піжамна покатуха

24 червня – Вінницька 200-ка: веломарафон «Пиріжковий» у залік АСР

30 червня – Критична маса

Липень обіцяє бути гарячим не лише за температурою, а й за цікавими велозаїздами. Особливо цікавим має бути другий пробіг «Леді на велосипеді», ініціатором якого влітку 2016 року стала Ірина Ластовецька.

  • Цього року буде дещо змінено дрескод. Але яким він буде – я поки не розповім. Лише скажу, що долучитися зможе кожен, хто дотримається цих вимог, а от стать учасника – не важлива, – чи то всерйоз, чи то жартома сказала Ірина. – Також планується в рамках леді-пробігу облаштувати фотовиставку та велозону, де кожен зможе «приміряти» собі велосипед.

9 липня – Fun Jumping Вінниця

21 липня – костюмована  покатушка «Нічні вело-роло»

28 липня – «Критична Маса. Вінниця»

30 липня – Велопробіг «Леді на велосипеді»

Серпень

24 серпня – Велопробіг у вишиванках до Дня Незалежності

25 серпня – «Критична Маса. Вінниця»

Вересень

10 вересня – «Памп трек», місто Бар

16 вересня – Велопробіг приурочений «Європейському тижню мобільності»

24 вересня – Веломарафон приурочений Дню туризму, в рамках ЄТМ – «Закрутка по-Вінницьки. Соточка»

29 вересня – «Критична Маса. Вінниця»

Жовтень

28 жовтня – закриття сезону «Нічні вело-роло»

29 жовтня – костюмований велопробіг Вінниця» в стилі «ХелоуВінн», Критична маса

Листопад

27 Листопада – Закриття сезону «Критична Маса» (за сприятливих погодних умов)

Грудень

Розробка календаря велосипедних заходів на 2018 рік

Додамо, що в календпарі відображені тільки зареєстровані вінницькі велоподії, заходи та змагання. Якщо вінничани  бажають створити свій власний захід та хочуть, щоб він відображався в електронній версії календаря – пишіть e-mail: info@mobivinn.org.ua

Фото Сергія Немирівського

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.